Перший клас під час війни: скільки дітей планують вперше піти в школи на Харківщині
У новому навчальному році у Харкові буде майже вполовину менше першачків, ніж минулого року.
Школи Харківської області готуються прийняти в новому навчальному році 12 199 першокласників, у тому числі 7002 учні — у Харкові. Ця цифра сформована без урахування дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації. Раніше повідомлялося, що в області близько 21 000 дітей, які за віком могли би піти до першого класу.
Зазначимо, 1 вересня 2021 року у Харкові пішли до шкіл 140 000 дітей, 13 000 із них сіли за парти вперше. Щороку кількість дітей ставала меншою через демографічний спад.
Під час війни учні можуть навчатися у закладах, в яких вони навчалися до початку війни, якщо вони працюють. Також школярі можуть навчатися у закладах освіти за місцем свого тимчасового перебування. Для цього необхідно, щоб один із їхніх батьків або інших представників подав відповідну заяву до закладу. Зробити це можна особисто, електронною поштою або факсом.
До заяви необхідно додати свідоцтво про народження дитини (копія або оригінал) або документ, що посвідчує особу, та медичну довідку за формою № 086-1/о (копія або оригінал). Крім того, батьки дитини-переселенця при можливості подають один із документів:
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- довідку про звернення за захистом в Україні;
- посвідчення біженця;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.
Навчатися одночасно у двох закладах не можна.
Як писав KHARKIV Today, раніше харківський міський голова Ігор Терехов повідомляв, що всі школи Харкова працюватимуть з нового навчального року в онлайн-режимі.
Бомбосховища або укриття є тільки в 64 закладах середньої освіти. За інформацією ХОВА, із 715 закладів загальної середньої освіти області повністю зруйновано 17, ще 210 шкіл пошкоджено. Крім того, понад 150 закладів загальної освіти опинилися на тимчасово окупованій території.
Окупанти також пошкодили 21 заклад вищої освіти та повністю зруйнували 2 заклади профтехосвіти і пошкодили 16.