Першу підозру отримали жителі Харківщини, які хотіли заробити мільйони на "єВідновленні"
Шахрайки отримали від держави півтора мільйона гривень.
Слідчі оголосили підозру чотирьом жителькам Ізюму, які створили схему незаконного отримання грошей за державною програмою "єВідновлення". Це дві державні реєстраторки і дві місцеві жительки.
Слідчі встановили, що схему жінки придумали минулого року. Вони оформили документи з неправдивою інформацією на право власності на нерухомість, яка насправді не була зруйнована під час війни. Надалі документи подали для отримання сертифіката за знищене майно за держпрограмою "єВідновлення".
"Потім підготовлений пакет документів із заздалегідь вказаними неправдивими відомостями зловмисниці подали до відповідних державних органів з метою отримання грошового сертифіката за знищене житло для придбання нового. Держава надала компенсацію у розмірі понад півтора мільйона гривень", — розповіли у Головному управлінні Нацполіції Харківщини.
За інформацією Харківської обласної прокуратури, це перша підозра у регіоні за організацію схеми через програму "єВідновлення". Шахрайки видали за зруйнований під час війни будинок, який знаходиться на території Оскільської громади Ізюмського району. Насправді цей будинок не був ані зруйнований, ані пошкоджений під час повномасштабного вторгнення. Його демонтували ще до початку війни. Документів на нього немає. Проте за допомогою фейкових документів шахрайки змогли отримати сертифікат.
"Завдяки підробленим документам була проведена державна реєстрація права власності на вказаний об’єкт нерухомості. Вже у березні 2024 року через незаконну оборудку у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна сформовано сертифікат на суму понад 1,5 млн гривень, який дає право на отримання компенсації", — повідомили у прокуратурі.
Підозру жінкам сформували за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 190 і ч. 3 ст. 358 (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах, виготовлення та підроблення офіційного документа з метою його використання) Кримінального кодексу України. Наразі ухвалюють питання щодо арешту майна підозрюваних та обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як писав KHARKIV Today, наприкінці серпня 2024 року слідчі провели обшуки у ймовірних фігурантів справи про шахрайство через "єВідновлення". Серед учасників схеми — місцеві жителі, службові особи тергромад і співробітники комунальних підприємств Ізюмського району.
Слідчі встановили, що незаконно "заробити" вирішили члени комісії у міській раді, яку створили для допомоги постраждалим через війну. Вони підшукували людей, брали у них документи і фальсифікували все так, нібито майно було пошкоджено внаслідок війни. Також участь брали місцеві жителі. Отримані від держави гроші ділили між усіма учасниками.
Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура