Переселенцям та постраждалим через війну жителям Харківщини пропонують грошову допомогу
Сума допомоги складе 10 800 гривень на одну людину.
Міжнародні організації надають фінансову допомогу переселенцям і постраждалим через воєнні дії жителям Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей. Допомога передбачена проєктом Консорціуму Реагування. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України із посиланням на благодійний фонд "Право на захист".
"Консорціум Реагування (Ukraine Reaction Consortium) координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA)", — пояснили у благодійному фонді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вивозимо навіть із коровами". У Харкові закінчуються місця для переселенців із прикордоння
Заявки приймають від людей, яким ще не надавали таку допомогу від благодійного фонду "Право на захист" та не надають її зараз міжнародні організації, а також які належать до наступних категорій:
- люди, які стали переселенцями з 24 лютого 2022 року та мешкають на Харківщині, Дніпропетровщині, Запоріжжі та Одещині,
- ті, хто постраждав через воєнні дії (наявність свого пошкодженого або зруйнованого житла із 24 лютого 2022 року, чи люди, які отримали поранення під час війни, проте не належать до учасників бойових дій) та мешкають на Харківщині, Дніпропетровщині, Запоріжжі та Одещині.
Окрім цього, для отримання допомоги потрібно відповідати одному або кільком критеріям вразливості:
- домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб від 60 років,
- домогосподарство, де живуть троє та більше дітей,
- домогосподарство, де мешкає дитина віком до двох років,
- домогосподарство із вагітною,
- домогосподарство, де проживає людина з інвалідністю І або II групи.
Сума допомоги складе 3600 гривень на людину на місяць, вона покриває тримісячний період. Таким чином, усього одному членові сім'ї сплатять 10 800 гривень.
"Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації. Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів", — пояснили у БФ "Право на захист".
Реєструють заявки у спеціальних пунктах. Дізнатися інформацію про роботу цих пунктів можна у чат-боту за посиланням тут. Потрібно, щоб на реєстрації були усі члени сім'ї. Із собою треба мати:
- паспорт громадянина України або закордонний паспорт,
- податковий номер кожного члена родини,
- свідоцтво про народження дітей,
- дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (сюди не входять картки "єПідтримка" та "єМалятко"),
- будь-які документи із підтвердженням категорії вразливості.
Як писав KHARKIV Today, пенсіонери, які стали переселенцями до початку повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року), мають пройти ідентифікацію, аби надалі отримувати пенсії.