Пенсіонер міліції з Куп'янська працював на окупантів

Чоловіка засудили на шість років ув'язнення.

Олексій Тарасов отримав пом'якшений вирок.

20 жовтня Червонозаводський районний суд Харкова виніс вирок пенсіонеру міліції Олексію Тарасову, який під час окупації Куп'янська працював у поліції окупантів. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді шести років ув'язнення, позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах на десять років і конфіскації майна. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

"Варто зауважити, що Тарасов звинувачувався за ч. 7 ст. 111-1 КК України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території), за якою передбачено позбавлення волі на строк від 12 до 15 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Але за клопотанням прокурора були застосовані положення ст. 69 КК України, яким можна призначити покарання, нижче встановленої у санкції статті", — розповіли у ХАЦі.

Олексій Тарасов є уродженцем Тверської області Росії. У липні минулого року під час окупації влаштувався так званим "полицейским взвода патрульной службы управления внутренних дел ВГА Харьковской области". На посаді перебував із 5 липня по 9 вересня.

У вироку суду не зазначено, чи пропонував йому хтось з окупантів цю посаду. Там сказано, що він надав необхідний перелік документів. Тарасов чергував на блокпостах окупантів, охороняв та здійснював контрольно-пропускний режим будівлі й прилеглої території так званого "управления внутренних дел ВГА Харьковской области", перевіряв громадські об'єкти Куп'янська щодо "технической укрепленности и антитеррористической защищенности".

У суді прокурор зазначила, що винуватість Тарасова доведена, проте він щиро покаявся та повністю визнав вину, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Окрім цього, був урахований факт збігу важких сімейних обставин. У матеріалах справи сказано, що під час окупації Тарасов мешкав у Куп'янську з дружиною, донькою й онукою. На його утриманні був брат, який за станом здоров'я не міг працювати, за деякий час помер. Через сімейні обставини Тарасов добровільно пішов працювати у поліцію окупантів.

"Тому Тарасов як єдиний чоловік у родині повинен був забезпечити існування родини та єдиної новонародженої онучки, оскільки її нічим було годувати (у місті не було дитячої молочної кухні, а донька не могла годувати дитину). Із 1993 року  Тарасов працював в органах МВС, а саме у Державній службі охорони, а у липні 2012 року вийшов на пенсію за вислугою років. Він мав відзнаки від держави за сумлінну працю, на пенсії працював охоронцем у мережі магазинів “АТБ”, а згодом повернувся до МВС та став охоронцем газового господарства", — розповіли у ХАЦі.

Суд допитав двох свідків. Вони підтвердили, що Тарасов працював у поліції загарбників. Проте допитати ще п'ятьох свідків  прокурор відмовилася.

Як писав KHARKIV Today, Зою Фінько засудили на 10 років з конфіскацією майна. Так звана "голова пенсійного фонду Харківської області" видавала "допомогу" від країни-агресорки мешканцям окупованої території.