Пасажирів без COVID-сертифікатів штрафуватимуть

Відповідальність за наявність COVID-сертифікату поклали на пасажирів. Водночас перевізник повинен проінформувати пасажирів про нові правила.

Штраф за відсутність документа про щеплення — до 34 тисяч гривень.

Пасажирів міжобласного та міжнародного автомобільного транспорту (регулярні та нерегулярні перевезення) без COVID-сертифікатів штрафуватимуть. За порушення карантинної норми передбачено штраф від 17 000 до 34 000 гривень. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України із посиланням на відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів №1236.

"Відсутність документа про щеплення або негативного тесту у пасажира передбачає відповідальність, згідно зі ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень", — зазначили у МОЗ.

Правило не поширюється на перевезення у легковому автомобілі, якщо у ньому перебуває не більше п'яти осіб, без урахування дітей віком до 14 років. Якщо у легковому автомобілі їдуть більше п'яти осіб без COVID-сертифікатів, але це — члени однієї сім'ї, то штрафувати також не будуть.

На відміну від автомобільного транспорту, у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність COVID-сертифікатів у пасажирів несе перевізник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Побігли по вакцини. Де у Харкові щепитися проти коронавірусу без черги?

Як писав KHARKIV Today, 11 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про введення COVID-сертифікатів у транспорті. Рішення набуло чинності 21 жовтня. Згідно з документом, міжрегіональні перевезення пасажирів дозволені за наявності у водіїв, екіпажу, авіатранспорту та пасажирів підтвердження відсутності коронавірусу. Це такі документи:

  • документ про повний курс вакцинації або документ про отримання однієї дози вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусу однією дозою однодозової вакцини або двома дозами дводозової вакцини, які дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров'я для використання у надзвичайних ситуаціях; негативний результат ПЛР-тесту або підтвердження одужання людини після коронавірусу (підтвердження у додатку "Дія");
  • негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, який діє 72 години.