ООН хоче допомогти харківським переселенцям

Коштом міжнародної організації до Харкова доставлять нехарчову допомогу та зроблять косметичні ремонти у гуртожитках.

У Харкові внаслідок війни втратили житло понад 150 000 мешканців.

Міжнародна організація з питань міграції Агенції ООН готова надати Харкову допомогу. Це можуть бути засоби гігієни, подушки, ковдри, постільна білизна, рушники та матраци напередодні осені, а також невеликі ремонтні роботи у місцях, де проживають переселенці. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Як пояснив Ігор Терехов, частина з тих харків'ян, які втратили житло, виїхала з Харкова, однак більшість із них залишилася. Їх, а також переселенців із окупованих територій та зон бойових дій розселили у гуртожитки. На зустрічі з представниками міжнародної організації обговорювали потреби таких людей. Наразі необхідно підготувати до зими помешкання та забезпечити засобами першої необхідності.

"У кожному з дев'яти районів є по кілька гуртожитків, у яких живуть переселенці та харків'яни, які втратили житло. Також є гуртожитки, які поки що не задіяні, але їх також потрібно підготувати до зими — обладнати для проживання, зробити косметичний ремонт", — пояснив Ігор Терехов.

Офіцер з питань Операції Агенції ООН Мохамед Елмасрі попросив у мера Харкова перелік місць, де переселенці живуть групами. Представники агенції планує відвідати центри, аби сформувати план допомоги. Окрім нехарчової допомоги та невеликого ремонту гуртожитків, в ООН готові допомогти підготувати до зими системи водопостачання у Харкові.

Як повідомили Харківській обласній військовій адміністрації, в цілому у Харківській області наразі проживає близько 250 000 переселенців. Найбільше переселенців у Валківській (21 000), Зміївській (майже 18 000) та Богодухівській громадах (15 000).

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрія Шпараги, у компактних місцях проживання навколо Харкова проживає 1200 переселенців, інші місця для внутрішньо переміщених осіб розташовані в області. Восени такі місця необхідно буде обігрівати.

"Через постійні обстріли деяких районів, восени будуть потрібні автономні місця обігріву, які матимуть генератор, де буде вода, туалет, ліжка. Адже через руйнування систем газо-, електро- та водопостачання людям потрібно буде короткотерміново в теплі перечекати небезпеку", — пояснив Юрій Шпарага.

Мохамед Елмасрі пообіцяв зосередитись не лише на Харкові, а й області.

Як писав KHARKIV Today, зараз у харківських гуртожитках живуть, зокрема, люди з найбільш постраждалих районів міста. По завершенню бойових дій люди, чиє житло вціліло, повернуться додому, а в гуртожитках розмістять людей, які залишилися без квартир.