Окупанти накопичують техніку в Ізюмі для нового наступу
Гуманітарна ситуація у місті важка.
Місто на півдні Харківської області перебуває під постійним вогнем. Тут окупанти накопичують ресурси, щоб розпочати новий наступ у район Барвінкового та Слов'янська. Про це в ефірі національних телеканалів розповів міський голова Ізюма Валерій Марченко.
"Наразі стало трохи гарячіше — йдуть постійні обстріли і під містом Ізюм, і у місті. Російські війська накопичують і техніку, і особовий склад, зараз у місті дуже багато військових, йде ротація. Виводять якісь частини з-під міста до міста до самого міста і там йде ротація, а нові частини заходять ближче до Слов'янська та Барвінкового", — повідомив він.
Росіяни прикриваються місцевими жителями як живим щитом. Людям не дають евакуюватись. Жодного "зеленого" коридору з початку окупації у місті не було.
"Забороняють виїзд із міста, забороняють евакуацію, багато людей хоче самостійно виїхати на територію України, була така можливість. Але чим далі, тим більше випадків, коли росіяни не випускають людей із міста, не мотивуючи нічим. Я думаю, що для того щоб прикриватися ними як живим щитом", — пояснив мер Ізюма.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земляка Януковича призначили заступником гауляйтера у Харківській області
За його інформацією, приблизно 13-15 тисяч людей залишаються у місті. За іншими даними, в Ізюмі залишилося близько 20 тисяч місцевих жителів.
"Гуманітарну допомогу з української території завозити неможливо — не пропускають росіяни. Люди пристосовуються самі, вони їздять закуповують продукти до Куп'янська, звідти привозять до Ізюма. І росіяни роздають так звану гуманітарну допомогу, зрозуміло, що її мало, її не вистачає. Ліків майже зовсім немає. Наразі світла, води теж немає, зв'язок блокують, туди не можуть додзвонитися. Ситуація гуманітарна важка у місті", — поінформував Марченко.
Мер Ізюма вважає, що відновити подачу світла та води у місті можна буде лише після того, як звідти виб'ють росіян.
"Частково щось вони там намагаються відновлювати, але я думаю, що до деокупації це неможливо, тому що всі підстанції були розбомблені російськими окупантами, стовпи, проводи — там ситуація страшна. Плюс до цього, без подачі світла не можна підключити водоканал, щоб подавав воду. Якщо навіть його підключити, то мережі водоканалу розбиті — це треба міняти і трубопровід. Ситуація важка і до деокупації там зробити майже нічого неможливо", — розповів він.
Нагадаємо, південна частина Ізюма потрапила в окупацію на початку березня. Наприкінці березня російська армія захопила все місто завдяки допомозі місцевих колаборантів.