Офіс президента — російським військовим: блокуйте виконання злочинних наказів

За інформацією Офісу президента, багато російських військових здаються у полон.

Російські військові можуть використовувати різні способи невиконання злочинних наказів, зокрема, заявити військовому керівництву про поломку техніки або дезорієнтацію в місцевості.

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович на брифінгу про військову ситуацію в Україні звернувся до російських та білоруських солдатів, де закликав їх відмовлятися від виконання злочинних наказів. За його словами, Україна вже повідомила про таку пропозицію керівництво країн-партнерів і дасть тим, хто здасться у полон, відповідні гарантії.

"Багато хто з вас уже спілкується з нашими мирними жителями, багато хто з вас уже намагається домовитися, багато хто з вас уже здався в полон. Я хочу підкреслити дуже важливу річ: ми не вважаємо це полоном, ми не вважаємо перехід на наш бік чимось ганебним. Ви зберігаєте цим свою військову честь. Більше того, ви робите серйозний вибір у житті, відмовляєтесь від ведення агресивної війни, яка не прикрашає ні Російську Федерацію, велику державу з великим народом і великою культурою, ні Білорусь, наших добрих сусідів із великою культурою, і яких ми вважаємо рідними нам людьми історично. Тому прохання — складайте зброю і відмовляйтеся від виконання злочинних наказів. Ще раз повторюю – цей вчинок буде мужнім вчинком. Це не ганебне здавання в полон. Це мужній вибір людини, яка у вирішальний історичний момент для всього світу знайшла в собі сили зробити особистий вибір, а не бути порожньою маріонеткою на службі у напівбожевільного диктатора, який, на мою думку, не усвідомлює ваших дій", — сказав Арестович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські солдати жебракували солярку у жителів Харківської області 
 

Радник голови Офісу президента наголосив: військове керівництво Росії використовує своїх бійців як м'ясо, оскільки віддає накази йти у наступ на легкоброньованій техніці до міст-мільйонників із міцною обороною.

"Інакше пояснити рух легкоброньованої техніки до густонаселених міст з дуже серйозною обороною, такі як Київ та Харків, і яку "розколошмочують" за годину, пояснити неможливо. Смертями ваших товаришів зі зброї переповнено весь Інтернет. Я думаю, що ви розумієте, що навіть якщо особисто кожен із вас уціліє (що малоймовірно), і ось цей останній бій, який ви намагаєтеся дати в районі Харкова та Києва, ні до чого, крім смертей, не приведе,— пояснив Арестович. — Ми віримо у вас і розраховуємо на вашу мужність, честь і розсудливість, яка дозволить зробити важливий особистий вибір у цей біблійний за напругою час".

Близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ, пізніше ворожі обстріли поширилися на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України військовий стан, а потім — мобілізацію. У Харківській області запровадили комендантську годину з 22:00 до 6:00, проте 26 лютого період дії комендантської години змінили — з 18:00 до 6:00. 27 лютого ухвалили рішення про продовження комендантської години до 6:00 28 лютого.