Обвалення будинку в Харкові: у забудовника не було дозволу рити котлован
У Харківській міськраді назвали причину обвалення стіни будинку на проспекті Гагаріна, 20.
Як повідомив начальник департаменту з питань інформації та зв'язків із громадськістю Юрій Сидоренко, причиною обвалу стало порушення законодавства власником заводу "Оргтехніка". Підприємство не мало дозволу на будівництво.
"Він у ДАБІ зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт. Що таке початок будівельних робіт? Це розчищення будмайданчика, можна зрізати кущі, які там ростуть, поставити паркан, щоб ніхто туди не ходив. Це повідомлення не давало йому права рити котлован або заливати фундамент. Усі будівельні роботи були незаконними, дозволів для них не було", — заявив Юрій Сидоренко.
Оскільки зруйнована будівля не перебуває у комунальній власності, чиновники не мають права самотужки провести перевірку будівлі. Під час робіт там було пошкоджено фундамент будинку, не виключено, що руйнація продовжиться.
"Від виконкому на адресу забудовника було надіслано вимогу ретельно обстежити власним коштом споруди та інженерні мережі. Все, що ми можемо — зобов'язати його це зробити та проконтролювати. Наші фахівці кажуть, що ризик повторних обвалів є. Власник має забезпечити, щоб на будмайданчик ніхто зі сторонніх не потрапив", — каже начальник департаменту.
У мерії кажуть, що до обвалу не знали, що ведеться будівництво, тому що ця територія повністю закрита, а ніхто з службовців офісів не скаржився і нікуди про будівництво не повідомляв.
Міськрада скасує повідомлення про підготовчі роботи, які й так не давали жодного права на риття котловану, а також видасть припис про припинення всіх робіт.
Нагадаємо, повідомлення про зруйновану стіну надійшло до поліції 4 січня. Постраждалих немає, бо всередині будівлі знаходяться офісні приміщення, а стіна впала у неробочий день. Відомості про обвал стіни поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 275 Кримінального кодексу України (порушення правил щодо безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель та споруд). Санкція статті передбачає до п'яти років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.