Нижче за норму. Яку температуру в оселях обіцяють жителям Харкова узимку

В Україні готують аварійні комплекти, однак вони не зможуть обігріти великі міста.

За словами голови "Нафтогазу", на українців чекає найхолодніша зима за останні десятиліття.

Місцева влада Харкова та Харківської області поки що дуже обережно говорить про майбутній опалювальний сезон. Через постійні обстріли об'єктів критичної інфраструктури, зокрема ТЕЦ, важко щось прогнозувати наперед. Але уже зараз усім власникам домівок, де є можливість альтернативного опалення, рекомендують заготовляти дрова.

Складним буде опалювальний сезон по всій Україні. Температура в будинках взимку буде приблизно на чотири градуси нижча за норму. Прогнози щодо опалювального сезону можуть змінитися, оскільки є ймовірність обстрілів із боку Росії по важливих газових об'єктах. Близько половини газових родовищ України розташовані у Харківській області, де продовжуються бойові дії. Про це повідомив голова державної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю британському виданню The Guardian. Точно відомо, що опадення ввімкнуть пізніше звичайного терміна - 15 жовтня.

"Опалювальний сезон — період, коли працює центральне опалення, настане пізніше і закінчиться раніше", — сказав Вітренко.

За його словами, температура повітря в приміщеннях складатиме від 17 до 18 градусів тепла, що приблизно на чотири градуси нижче норми. Вітренко радить запастися ковдрами та теплим одягом, якщо температура надворі опуститься до нижче -10 градусів.

Проходження опалювального сезону в Україні залежатиме від фінансової допомоги міжнародних союзників та від збереження газової інфраструктури.

"Без [західної] фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, а це означатиме, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми", — зазначив Вітренко.

Як пише The Guardian, в Україні виробляється близько 60% необхідного газу, решта імпортується з країн-сусідів за ринковими цінами. У 2014 році Україна перестала купувати газ у Росії, однак іще споживає велику його частину, що купує в інших постачальників.

Для імпорту газу Україні необхідно близько 10 мільярдів доларів. На думку Вітренка, союзники розуміють необхідність надання цих коштів, однак він не впевнений, що кошти будуть отримані, оскільки "дуже важко бути впевненим під час війни".

Однак прогнози щодо проходження опалювального сезону можуть змінитися, якщо Росія влучить у критичну газову інфраструктуру України, електростанції або газовидобувні об'єкти, половина з яких розташована на Харківщині.

"Близько 50% газових родовищ України знаходяться в Харківській області, за чотири милі від лінії фронту. Якщо українські сховища будуть пошкоджені, Україні доведеться імпортувати більше газу", — пише  The Guardian.

В Україні готують аварійні комплекти на випадок, якщо важливі газові об'єкти, будуть пошкоджені. Вони зможуть обслуговувати до 200 000 людей. Сюди входять мобільні котельні, мобільні обігрівачі та дизельні генератори. Однак великі міста такі аварійні комплекти не спроможні будуть обігріти.

"Якщо таке велике місто, як Київ чи Харків [буде відключено], звичайно, [комплектів] буде недостатньо, але в деяких невеликих містах ці набори екстреної допомоги матимуть значення", — пояснив Вітренко.

Ще одним ризиком називають скорочення Росією постачання газу до Європейського Союзу. Через це ціна на газ може збільшитися. 

Як писав KHARKIV Today, віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук пояснила, що евакуація з певних районів Харківської області можлива в тому випадку, якщо там через обстріли неможливо буде провести опалювальний сезон.