"Новомет" домігся рекордно низьких показників викидів діоксиду сірки — керівництво підприємства

На коксовому заводі "Новомет" завершилася позачергова перевірка Держекоінспекції.

Про це повідомили у пресслужбі харківського коксового заводу "Новомет".

Згідно з результатами перевірки, підприємство продовжує стабільно знижувати концентрацію викидів у атмосферу. Так, рівень діоксиду сірки у липні, згідно з офіційними актами, склав 10-15 мг / м3, а гранично допустима концентрація становить 1418 мг / м3. Пов'язано це насамперед з високоякісною сировиною.

"Головний секрет низького рівня викидів — сировинна база. Усі ці речовини знаходяться у вугіллі, при коксуванні вони, звичайно, виділяють свої з'єднання. Тому сировинна база, а також те, що ми модернізуємо всі технологічні процеси, дотримуємося всіх технологій і регламенти, дозволяє знизити викиди", — зазначив головний інженер підприємства Андрій Бондаренко, передає "Депо".

На "Новометі" заявили, що продовжують працювати над скороченням негативного впливу виробництва на екологію. Це стосується насамперед ретельного вибору сировини, яка повинна забезпечувати не тільки якість продукту, але і екологічність виробництва.

"Ми повністю дотримуємося усіх вимог, норм і здійснюємо свою діяльність у рамках нормативів і чинного законодавства. Зараз на заводі триває модернізація, і ми плануємо йти далі. Хочемо спробувати використовувати ще один, більш якісний вид сировини. Водночас можлива поява надлишкового коксового газу, який ми, згідно з технологією, будемо допалювати. Тобто плануємо запалити факел", — зазначив директор "Новомету" Максим Бондарев.

Раніше, 12 серпня, керівництво "Новомет" підписало договори з німецькою компанією BWF Group і українською компанією "Техноком центр" на постачання і установку нової сучасної аспіраційної установки (повітряних фільтрів) коксосортувального відділення. Завершення цього етапу модернізації планується у середині жовтня 2021 року. Наступний етап, за словами директора заводу, — модернізація біохімічної установки очищення води, яка використовується на виробництві.