Неподалік Харкова виявили скажену кішку
У Будах ввели карантин.
У селищі Буди Південноміської громади (Харківський район) зареєстрували сказ у кішки. Тварина захворіла 25 вересня. Власниця помітила, що кішка перебуває у пригніченому стані та наступного дня звернулася до ветлікаря. Однак 27 вересня тварина померла. Її відвезли до Харкова для проведення дослідження на сказ. У лабораторії Держпродспоживслужби підтвердила хворобу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашестя лисиць. У Харківській області різко зросла кількість скажених тварин
"Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 28.09.2023 року №001194 п.м/23 у кішки було підтверджено діагноз сказ", — розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.
У Південній міськраді провели позачергове засідання, на якому вирішили оголосити Буди як неблагополучний населений пункт щодо сказу та ввести у ньому карантинні обмеження. Вони почали діяти з 29 вересня та триватимуть 60 днів. Місце, де знаходилася хвора кішка, дезінфікують. Людей, які контактували з нею, щеплять.
Загрозливою зоною є село Бідряги та прилеглі до нього ліси та поля. У Будах і Бідрягах проведуть облік собак, кішок і сприятливих до сказу свійських тварин у громадському утриманні, вакцинують їх від сказу. Якщо виявлять хворих або підозрілих на зараження сказом тварин, їх будуть умертвляти, тіла спалюватимуть разом зі шкірою.
Як писав KHARKIV Today, із початку 2023 року у Чугуївському районі зареєстрували п'ять випадків сказу. Останній, п'ятий випадок сказу, трапився у селі Іванівка. 19 вересня дворічний домашній кіт покусав жительку села. Кота вбили та закопали. Наступного дня ветеринари ексгумували кота та відвезли його до лабораторії, там підтвердили у нього сказ.
Ми намагалися знайти відповідь на запитання, чому кількість випадків сказу у регіоні різко зросла.