Неплатоспроможним "Мегабанком" зацікавилися два інвестори

Інвесторів шукають для виведення банку з ринку.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив термін подання конкурсних пропозицій. 

Два потенційні інвестори, зацікавлені взяти участь у виведенні з ринку неплатоспроможного АТ "Мегабанк", подали заявки на допуск до відкритого конкурсу. Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

"Допуск до участі у конкурсі означає, що потенційний інвестор має право ознайомитися з інформацією щодо банку в інформаційній кімнаті та прийняти рішення щодо наступного кроку. Відповідно до визначеної нормативно-правовими актами процедури, наступним кроком є подання до Фонду гарантування зацікавленими інвесторами конкурсних пропозицій для участі у відкритому конкурсі з метою виведення АТ "Мегабанк" з ринку у спосіб інший, ніж ліквідація банку, — пояснили там.

22 червня виконавча дирекція фонду прийняла рішення про продовження строку тимчасової адміністрації в банку на один місяць — до 2 серпня, і разом з тим до 7 липня продовжили строк подання конкурсних пропозицій зацікавленими інвесторами. Також продовжили можливість для інших зацікавлених інвесторів для подання заявок на допуск до участі у відкритому конкурсі до 30 червня (включно).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкладникам "Мегабанку" почнуть виплачувати кошти

"Метою оголошеного відкритого конкурсу є пошук найменш витратного для фонду та найкращого для вкладників і кредиторів способу виведення банку з ринку, та інвестора, охочого і здатного цей спосіб реалізувати. Законом передбачено кілька варіантів — від продажу банку у цілому до передачі частини його активів та зобов’язань. Потрібно розуміти, що прийняття Національним банком України  рішення про неплатоспроможність того чи іншого банку фактично означає, що до цього було реалізовано усі сценарії задля збереження його на ринку. Після прийняття постанови НБУ про неплатоспроможність відновлення діяльності банку можливе лише у єдиному разі — його продажу іншому власнику, який приведе діяльність банку у відповідність до вимог банківського законодавства, у тому числі докапіталізує. Потенційні інвестори завжди проявляють інтерес до конкурсів, які оголошує фонд. Утім, фінальне рішення — чи брати участь у виведенні банку з ринку і у який спосіб — приймається ними щоразу за фактом їхнього аналізу якості активів банку", — пояснила заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.

Фонд розпочав прийом заявок від потенційних інвесторів на участь у відкритому конкурсі з метою виведення з ринку АТ "Мегабанк" 7 червня. Інвесторам пропонують такі способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:

  • ліквідація банку з відчуженням усіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;
  • відчуження всіх або частини активів і зобов'язань банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;
  • створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку та подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
  • продаж неплатоспроможного банку інвестору.

Конкурсна пропозиція має містити обраний спосіб і відповідні цьому способу цінові пропозиції інвестора. 

У разі, якщо проаналізувавши звітність та документацію АТ "Мегабанк", інвестор не виявить бажання у той чи інший спосіб долучитися до виведення банку з ринку, буде прийнято рішення про його ліквідацію.

"Це перший банк, на вкладників якого поширюється норма про повне відшкодування коштів на час дії воєнного стану та упродовж трьох місяців після його скасування чи припинення. Тому усі вкладники АТ "Мегабанк" отримають від Фонду гарантування відшкодування за своїми вкладами у повному обсязі", — запевнили там.

Нагадаємо, НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. Більшість харків'ян оплачували комунальні послуги через "Мегабанк", зокрема пункти прийому платежів працюють у метро. Раніше "Харківенергозбут" рекомендував не сплачувати рахунки за електрику через "Мегабанк", оскільки він несвоєчасно перераховує отримані від споживачів гроші. Також гроші споживачів від "Мегабанку" не отримувало Первомайське комунальне підприємство "Тепломережі".