Небезпечні забави. Харків'янка впала в кому після катання на тюбінгу

Родичі постраждалої кажуть, що на гірці ніхто не стежить за безпекою.

Веселощі закінчилися трагедією. Жінка впала в кому після катання з гори на "Харківській Швейцарії". Її родичі звинувачують персонал гірськолижного комплексу у злісній зневазі до обов'язків.

Поїхала кататися з сином і опинилася у лікарні з тяжкою травмою. Надія Слобода впала з надувної камери, а потім на неї наїхав інший відпочивальник. Родичі постраждалої стверджують: на гірськолижному комплексі ніхто не слідкує за трасою, після падіння Надії ніхто не зупинив катання.

Кричали, щоб зупинили

Тюбінг — це надувна камера, що останнім часом дуже популярна і замінює багатьом санки. Більшість харків'ян катається на ній з невеликих саморобних гірок, але цей пристрій можна взяти і напрокат на "Харківській Швейцарії", де для катання на тюбінгах виділили окрему трасу.

Саме туди у неділю, 16 січня, і поїхала кататися разом із сином Надія Слобода. Під час спуску вона впала з тюбінгу. Родичі постраждалої впевнені: якби у цей час співробітники гірськолижного комплексу зупинили катання, Надія не постраждала б так сильно.

"Вона впала і вискочила — там немає огороджувальних сіток, можна вилетіти у дерева, на пеньки, куди завгодно. Вона намагалася встати, люди кричали, щоб зупинили катання, не пускали людей. Але вони продовжували пускати ці тюбінги. Їхав великий чоловік. Люди, які там були, прикрили сина, а її не встигли. А чоловік не міг зупинитися, він наїхав прямо на неї", — розповіла сестра постраждалої Тетяна Семенова KHARKIV Today.

Хтось із свідків події викликав екстрену допомогу. Тільки тоді, за словами Тетяни, представники адміністрації сполошилися та спробували підняти постраждалу на гору.

"Стали її смикати, колошматити, садити на цю свою машинку маленьку. Навіщо її було піднімати і кудись везти? За таких травм не можна чіпати!", — обурена Тетяна.

Надія Слобода зазнала серйозної черепно-мозкової травми. Наразі жінка перебуває у комі, лікарі не дають прогнозів. Рідні збирають допомогу на лікування на картку: 4731219642020998.

Хто слідкує за трасою?

Інцидент стався на гірськолижному комплексі "Харківська Швейцарія". Там є спеціальна виділена траса для катання на тюбінгах. Оренда "надувної пігулки" обійдеться у 200 грн/годину. У соцмережах багато відвідувачів скаржаться на те, що траса погано обладнана та не дуже безпечна.

"Гірка накатана абияк, з 5 людей вилетіли з гірки четверо, з них двоє дітей. Подруга дуже сильно вдарилася спиною, викликали швидку!!! Будьте дуже акуратні, особливо з дітьми!!!", — такий відгук у Google залишив два дні тому Артем Парненко.

"На тюбінг-гірці ти сам маєш слідкувати за своєю безпекою. Витримувати паузу між запусками, щоб нікого не наздогнати і не збити. Легко вилетіти за трасу і зламати щось. Дике поле", — вторить йому інший відвідувач Олег Литвинов.

KHARKIV Today намагався зв'язатися з адміністрацією гірськолижного комплексу. По одному з телефонів, вказаних на сайті, протягом дня ніхто не відповідав. Інший виявився контактним номером лижної школи. Там підтвердили, що щось чули про подію на гірському тюбінгові, але жодних подробиць не знають. У соцмережах питання залишилося без відповіді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навесні у Харкові збираються будувати лижну трасу

За безпекою атракціонів, а також гірок для катання на санках, лижах та інших пристосуваннях раніше стежив Міськпромнагляд. У 2015 році відомство ліквідували. Частину його функцій передали до Держслужби з питань праці. Але це відомство спеціалізується здебільшого на виробничих травмах.

"Зазвичай до нашого управління приходять повідомлення про нещасні випадки, комісія проводить розслідування. Але, як правило, вони приходять, коли травмуються співробітники, тому повідомлень про цей випадок у нас не було однозначно", —  повідомила KHARKIV Today речниця Головного управління Держпраці в Харківській області Вікторія Гороховська.

Слідчий відділ харківського районного управління №1 Нацполіції у Харківській області веде досудове розслідування за фактом порушення правил безпечної експлуатації споруд (ч. 2 ст. 275 КК України). Якщо винні будуть встановлені, їх можуть ув'язнити на строк до п'яти років, повідомляють у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.