На ринках Харкова будуть щеплювати проти коронавірусу

Якщо регіон потрапить у "червону" зону, то для вакцинованих буде менше обмежень.

Щоб відкрити пункти вакцинації на ринках, потрібно дотримати певні умови.

Упродовж доби в Харкові щепили проти коронавірусу 6700 людей. Вакцинація допоможе не зіткнутися з жорсткими обмеженнями у "червоній" зоні. Про це 21 жовтня повідомила заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров'я Світлана Горбунова-Рубан.

"На сьогоднішній день для нашої держави питання вакцинації — №1. Якщо ви чули звернення прем'єр-міністра Шмигаля, то він сказав, що локдауну в Україні не буде. Тому що Україна не може собі дозволити таку розкіш, як локдаун. І якщо якась область увійде у "червону" зону, то комфортно у "червоній" зоні себе будуть почувати вакциновані, у яких є сертифікат вакцинації. Тому що вони зможуть ходити на роботу, користуватися транспортом, бути у магазинах, там, де збираються люди. Тобто, для них проблем ніяких не буде. Проблеми будуть у людей, які не вакциновані", — розповіла чиновниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірусна рулетка. Чому харків'яни не хочуть вакцинуватися?

Протягом ночі до відкриття підготували пункт вакцинації на Південному вокзалі (у медпункті готелю "Експрес"). Охочих зробити щеплення там чекають з 08:00 до 18:00 (є дві перерви — з 12:00 до 12:30 і з 16:00 до 16:30). Можливостей вакцинуватися стане ще більше.

"Перед медициною поставлене ​​завдання — максимально збільшити кількість вакцинованих людей і кількість пунктів, у яких можна зробити щеплення. Сьогодні ми відкрили пункт вакцинації на Південному вокзалі. Ви знаєте, що є нові правила користування залізничним транспортом ... Тобто, ми думаємо, що наш пункт вакцинації, який ми сьогодні відкрили на Південному вокзалі, матиме попит і люди будуть туди приходити", — пояснила Горбунова-Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест на COVID-19 пропонують зробити на вокзалі у Харкові

За словами заступниці Харківського міського голови, зараз вирішується питання про те, де і на яких ринках зможуть розгорнути роботу вакцинальних пунктів.

"Тому що є умови, які потрібно виконати, щоб працювати. Це інтернет, підключення комп'ютера до Helsi (сервіс зберігання медичних даних), щоб можна було передавати інформацію в "Дію", щоб люди були зафіксовані ті, які провакциновані ... Якщо потрібно буде зняти лікаря з прийому і відправити вакцинувати людей — ми це зробимо ", — повідомила чиновниця.

Нагадаємо, у Харківській області зробили рекордну кількість щеплень протягом доби.