На посаду ректора ХНУ претендують троє: двоє фізиків і юрист
За посаду ректора найбільшого університету Харкова планують боротися троє деканів.
Першим висунув свого керівника на посаду ректора трудовий колектив фізико-технічного факультету. 17 березня співробітники підтримали Ігоря Гірку. Через два дні у нього з'явився перший офіційний конкурент, теж фізик — декан факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем Сергій Шульга.
6 квітня юридичний факультет висунув на посаду ректора свого декана Тетяну Кагановську. Ці претенденти стануть офіційними кандидатами після того, як подадуть всі документи до Міносвіти, і там їх зареєструють. Якщо хочете висунути свою кандидатуру ще є час до 5 травня.
В університеті кажуть, що в цьому році вибори будуть проходити в екстраординарних умовах карантинних обмежень, тому їх організація має свою специфіку.
"Безпосередньо вибори ректора пройдуть в офлайн-форматі 26 травня 2021 з 09:00 до 15:00. Для того, щоб не було будь-якого скупчення виборців в одному приміщенні, було створено шість виборчих дільниць. І виборцям, і організаторам виборів рекомендується суворо дотримуватися маскового режиму і всіх протиепідемічних обмежень", — повідомив KHARKIV Today секретар оргкомітету з проведення виборів ХНУ ім. Каразіна Максим Фоломєєв.
Викладачі будуть голосувати всі, а ось студенти та технічні співробітники у квітні оберуть своїх представників, які і будуть голосувати: 398 студентів і 174 співробітники. Студенти оберуть своїх представників в онлайн-форматі, співробітники університету голосуватимуть і онлайн, і офлайн, відповідно до графіка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Університет обирає ректора. Чому кандидатів не пускають до виборців?
У змішаній формі, найімовірніше, будуть проходити і зустрічі кандидатів на посаду ректора з виборцями.
"Оргкомітет має організаційно-технічні можливості для проведення зустрічей онлайн, і він буде допомагати в проведенні таких зустрічей. Зокрема, в університеті є медіа-студія і відпрацьований формат відеотрансляцій для широкої аудиторії. Є можливість транслювати зустрічі кандидатів з виборцями, під час яких можна поставити кандидатам питання і отримати відповіді", — говорить секретар оргкомітету.
Також всі кандидати зможуть опублікувати свої програми на сайті Університету.