На "Новометі" бережуть воду і готуються встановити фільтри

"Новомет" не використовує артезіанську воду із свердловин, розташованих на території підприємства. Про це в коментарі KHARKIV Today заявив директор ТОВ "Коксовий завод" Новомет" (який часто за старою звичкою називають "Коксохім") Максим Бондарев.

"У плані екології ми працюємо свідомо і вимагаємо цього від усіх співробітників. Свердловини ще у 2019 році (з моменту приходу нових власників на підприємство — ред.) були опечатані, опломбовані і закриті співробітниками "Харківводоканалу", були складені акти і зафіксовані показання лічильників. З того часу було дві перевірки — вони підтверджують, що ми не використовуємо цю воду", — зазначив Максим Бондарев.

На території підприємства "Новомет" розташовано чотири артезіанські свердловини Новожанівського родовища питних підземних вод: три глибиною 100 метрів, одна пробурена на глибину 600 метрів. До 2019 року воду з них використовували для виробництва коксу, а саме для охолодження коксового газу в газозбірниках коксових печей, забезпечення роботи теплообмінної апаратури заводу і, головне, для гасіння коксу.

Але тепер для цих цілей завод використовує технічну воду, яка є побічним продуктом виробництва коксового вугілля і виділяється у вигляді пари.

"Питна вода — найцінніший природний ресурс сучасності, який потрібно берегти. У виробництві ми використовуємо так звану технічну воду, яку отримуємо при коксуванні. Ця вода проходить кілька етапів фільтрації і після цього направляється на гасіння коксу", — заявив Бондарев.

Кількість одержуваної технічної води залежить від якості вугілля — це від 50 до 100 тонн води на добу. Для побутових потреб завод купує воду у КП "Харківводоканал" за договором.

Останнім часом діяльність коксового заводу часто потрапляла в поле зору еко-активістів. Його звинувачували в незаконному використанні артезіанської води, забруднення навколишнього середовища та інших еко- "гріхах". На думку Максима Бондарева, це результат закритості і безвідповідальної політики попереднього керівництва заводу, яке роками ігнорувало проблеми екології і не вкладало кошти в модернізацію виробництва. Зараз ситуація радикально змінилася.

"Навколо діяльності нашого підприємства і подібних до нього існує безліч міфів. Але правда в тому, що ми не порушуємо існуючі державні екологічні норми, про що свідчать ряд лабораторних замірів, зроблених різними держорганами за останній час", — зазначив Бондарев.

Директор каже, що на підприємстві розуміють усю відповідальність за екологічне навантаження, пов'язану з виробництвом коксу. Тому на "Новометі" стартувала програма екологічної модернізації. Також Максим Бондарев проанонсував приїзд на підприємство найближчим часом представників компанії HERDING filtertechnik, провідного німецького виробника фільтрів для промислових підприємств.