На "Новомет" доставили рукавні фільтри для модернізації аспіраційної установки

На підприємстві хочуть розвіяти міфи, які склалися навколо нього, і готові демонструвати безпеку і екологічність виробництва.

Рукавні фільтри німецької компанії BWF Envirotec прибули до Харкова. Коксовий завод "Новомет" замовив їх наприкінці серпня для модернізації аспіраційної установки коксо-сортувального відділення. Такі системи захисту повітряного басейну від викидів пилу — сучасний стандарт для всіх європейських підприємств. Ступінь очищення таких рукавних фільтрів може досягати 99,9%, передає Depo.Харків.

"Один з основних аспектів нашої діяльності — екологічна модернізація підприємства. Тих процесів, регламентних заходів, використання сировини відповідної, і придбані фільтри — це один з етапів. Після модернізації самої аспіраційної установки вони будуть встановлені і активно використовуватися у роботі. Хочу зазначити, що нинішні показники щодо пилу, наприклад, у 3 рази нижчі гранично допустимих за підсумками перевірки у серпні. Ми хочемо ці показники зменшити ще вдвічі", — зазначив директор ТОВ Коксовий завод "Новомет" Максим Бондарев.

Переконатися у якості фільтрів і дотриманні заявлених термінів модернізації аспіраційної установки приїхали представники місцевого самоврядування, активісти і жителі Ново-Баварського району. Депутат Харківської обласної ради Неллі Цибульник зазначила, що перемовини міської влади з керівництвом коксового заводу принесли цілком відчутні результати.

"Зараз ми бачимо позитивну динаміку в бажанні керівництва підприємства вирішити проблему. Позиція міста і виконувача обов'язків Харківського міського голови Ігоря Терехова: жителі повинні дихати чистим повітрям, чого б це не коштувало підприємству", — підкреслила Неллі Цибульник.

Зі свого боку, активісти відзначають початок процесу модернізації коксового заводу "Новомет". За їх словами, це перше підприємство у місті, яке пішло на діалог з представниками громадськості.

"Нам вдалося досягти такого рівня комунікації, коли наших представників допускають на територію підприємства. Ми маємо можливість подивитися, чи дійсно відбуваються тут ті зміни, які декларує керівництво підприємства. Сьогодні йдеться конкретно про встановлення і модернізацію очисних споруд на заводі. Ми вважаємо це позитивом, рухом вперед. Але плануємо і надалі пильно стежити за процесом модернізації", — заявив голова громадської організації "Центр екологічних ініціатив "Еко-Хаб Харків" Олександр Константинов.

Завдання модернізації — скоротити показники з викидів пилу удвічі. Цей етап повинен завершитися вже у жовтні. Наступний етап програми оновлення — модернізація біохімустановки з очищення технічної води, яка використовується в оборотному циклі і для гасіння коксу.

"Новомет" повною мірою розуміє свою відповідальність за збереження навколишнього середовища. Тому прагне діяти максимально відкрито і прозоро. Кожен етап модернізації підприємство не тільки висвітлює у ЗМІ, а й демонструє активістам, екологам і жителям Ново-Баварського району з метою розвіяти міфи, які склалися навколо підприємства,  і продемонструвати безпечність та екологічність виробництва, говорять на заводі "Новомет".