На Харківщині збирають підписи за надання Героя України загиблому нацгвардійцю

Матір Руслана просить надати звання "Герой України" Руслану Бойку.

Руслан Бойко під обстрілами евакуював поранених побратимів.

Ізюмська міська рада звернулася до жителів із прохання підписати петицію про присвоєння звання "Герой України" захисникові Руслану Бойко, який загинув на російсько-українській війні.

Петиція опублікована на сайті президента. Її написала матір військового Олена Бойко. Оприлюднили звернення 9 жовтня. Наразі його підписала 7261 людина.

Руслан Бойко народився в Ізюмі у 2000 році. Служив на посаді такелажника евакуаційного відділення взводу технічного обслуговування 1-го батальйону оперативного призначення військової частини 3102 Нацгвардії України. 31 серпня 2024 року його машина наїхала на міну. Це сталося біля села Липці у Харківському районі. Його із пораненнями евакуювали до найближчого стабілізаційного пункту, однак там він помер.

Матір розповіла, що Руслан ріс без батька, у дитинстві займався боксом. В університеті навчався на військовій кафедрі. 

"З самого малку мій син був бійцем: виховуючись без батька, він самостійно розвивав в собі чоловічі риси характеру. У 10 років прийняв самостійне рішення піти на бокс, та вже через місяць приніс додому медаль за перемогу в змаганні, отримавши перше місце. Своїми діями він довів всім, а насамперед собі, що він сильна і вольова людина в такому не зрілому віці. Під час навчання в університеті, Руслан обрав додатково навчатись на військовій кафедрі, завжди займався спортом та тримав себе у формі. Його лозунгом було: "В здоровому тілі, здоровий дух!", — написала Олена Бойко.

Коли почала війна, Руслан Бойко навчався на четвертому курсі університету. Він допомагав жителям Ізюма шукати їжу та воду, коли росіяни стали по ньому бити.

На захист України він став у 23 роки, добровольцем долучився до 13-ї бригади Нацгвардії України "Хартія". Виконував бойові завдання у Серебрянському лісі на Луганщині, потім — у Харківській області. У лютому 2024 року доставив боєкомплект на передову, таким чином допоміг побратимам відбити атаку росіян. Навесні врятував поранених побратимів. Потім отримав контузію, попри це зміг евакуювати поранених.

"Ворожі снаряди влучали на відстані до 10 метрів, пошкодивши уламками квадроцикл, проте це не зупиняло Руслана. На початку весни у Серебрянському лісі під обстрілом евакуював 7 поранених бійців, врятувавши їхні життя. У травні 2024 року на Харківщині, попри контузію, під обстрілами вивіз з поля бою більше 10 поранених. Через декілька днів під час атаки дронів-камікадзе вчасно евакуював важкопораненого побратима, уникнувши ураження. Руслан зумів врятувати життя побратима, якого він доставив лікарям менш ніж за 7 хвилин під постійними обстрілами. Загалом за час служби врятував понад 70 військових", — розповіли в Ізюмській міськраді.

У День Незалежності України Президент нагородив Руслана Бойка медаллю і грамотою "За оборону України". Матір просить надати синові звання Героя України.

"Присвоєння почесного Звання Героя України не поверне мого сина до життя, проте пам'ять про нього не повинна бути забутою. Його вчинки є доказом, що героями не народжуються, а становляться й вічно ними залишаються. Відзнакою буде присвоєння цього звання, а також засвідчення поваги держави до жертви, на яку пішов Руслан з гордістю та мужністю, на які йшли справжні солдати, яких ми кличемо героями — Героями України!", — зазначила Олена Бойко.

Нагадаємо, президент розглядає петиції, якщо вони набирають не менше ніж 25 000 підписів громадян упродовж не більше ніж трьох місяців із дня опублікування. Підписати петицію про надання звання "Герой України" Руслану Бойку можна за посиланням тут.

Як писав KHARKIV Today, петиція про перейменування парку у Харкові на честь "Малиша" набрала необхідну кількість голосів.