На Харківщині хочуть висадити 13 гектарів лісів

Осіння лісокультурна кампанія розпочинається у Вовчанському лісгоспі.

У Вовчанському лісгоспі розмінували невелику частину території.

Цієї осені державне підприємство "Вовчанський лісгосп" хоче відтворити 13,4 гектара лісів. Однак зробити це можна буде лише на тих ділянках, які вже обстежили піротехніки. Ліс висаджуватимуть за програмою Президента України "Зелена країна". 

Вовчанський лісгосп знаходився під окупацією близько пів року. Зараз його постійно обстрілюють. Як розповіли у Державному агентстві лісових ресурсів України, через обстріли пошкоджень зазнали будівлі лісництв, цехів із перероблювання деревини, гаражі з технікою, шишкосушарка. Найбільший розсадник Вовчанського лісгоспу знаходиться у Жовтневому лісництв (на території Харківського, Богодухівського і Чугуївського районів). 

Увесь лісгосп необхідно обстежити на наявність вибухонебезпечних предметів. Наразі частково розміновані виробничі ділянки, садиби лісництв і розсадники. Співробітники Вовчанського лісгоспу поступово відновлюють роботу. У них є насіння хвойних порід, зібране ще два роки тому, його вже висадили. Однак доглядати за деревами складно, оскільки через відсутність електропостачання немає води.

"Лісівникам певною мірою вдалось зберегти зібране ще взимку 2021 року лісове насіння хвойних порід та частину навесні цього року висіяти в тепличках на площі 0,046 га. Також навесні цього року підприємством було створено лісових культур на площі 35,1 га. Увесь садивний матеріал лісгосп вирощує самостійно, але в умовах військового часу це непросто. Після пошкоджень бойовими діями рф ліній електромереж Вовчанщини унеможливився ретельний догляд та полив теплиць і розсадників, але лісівники не втрачають надій і вручну підносять воду та поливають сіянці, з яких буде створений майбутній ліс", — розповіли у Держагентстві лісових ресурсів.

Як писав KHARKIV Today, навесні 2023 року Державна екологічна інспекція у Харківській області нарахувала більше ніж 680 злочинів, учинених Росією щодо екосередовища. Це — забруднення ґрунтів, пожежі в лісах, через які вигоріло щонайменше 624 гектарів насаджень, забруднення атмосферного повітря й падіння рівня води у водосховищах.