На дорогах Харківської області будуть діагностувати автівки

Вивести таку лабораторію доручила регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки.

У Харківській області посилять контроль за безпекою на дорогах — перевірятимуть технічний стан транспорту, стежитимуть за рухом у місцях концентрації ДТП та шукатимуть нелегальних перевізників.

На дороги у Харківській області виїде лабораторія, яка перевірятиме технічний стан автомобілів. Відповідне доручення щодо залучення такої лабораторії дала поліції регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області.

"Організувати залучення пересувної сертифікованої лабораторії для контролю технічного стану автомобільних засобів", — йдеться у протоколі засідання комісії, опублікованому на сайті Харківської облдержадміністрації.

Також комісія доручила Головному управлінню Нацполіції та Управлінню патрульної поліції у Харківській області посилити контроль за дотриманням правил дорожнього руху, а також за пішоходами, особливо на аварійно-небезпечних ділянках дороги, у місцях концентрації аварій і у районі зупинок транспорту.

Згідно з протоколом, поліцейські повинні активізувати роботу з виявлення випадків водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння та спільно зі Слобожанським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки розшукувати нелегальних перевізників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На яких дорогах Харківської області побільшало ДТП

Зазначимо, випробувально-діагностична лабораторія є, зокрема, у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті.

"Лабораторія створена з метою підвищення якості технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів вітчизняного та іноземного виробництва. Лабораторія створена та зареєстрована як частина ХНАДУ, — сказано на сайті ХНАДУ. — Організаційно лабораторія складається з пересувної та стаціонарної діагностичних станцій діагностування легкових автомобілів і малотоннажних вантажних автомобілів" .

Як пояснили у ХНАДУ, лабораторія може оцінювати технічний стан і працездатність автотранспортних засобів (мікроавтобуси, причепи, спеціальні машини, міні-трактори), їх систем (паливна система, система запалювання, мастила, охолодження), системи електрообладнання, системи, що впливають на забруднення. середовища.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Нацполіція отримала 30 спеціалізованих автомобілів для перевірки технічного стану транспортних засобів і 30 автомобілів для інструментальної перевірки стану вулично-дорожньої мережі, технічних засобів організації дорожнього руху та фіксації дорожніх умов у місцях скоєння ДТП.

"Нові спеціальні автомобілі для Нацполіції, передані у рамках Державної програми безпеки руху, перевірятимуть технічний стан транспортних засобів на автошляхах України — вимірюватимуть рівень задимленості, повороти фур, засліплення фар і чи взагалі може автомобіль рухатися далі. Перевірки стосуватимуться не тільки вантажівок, але й і легкових авто та маршрутних таксі", — пояснював на той момент міністр інфраструктури Владислав Криклій.