На деокупованій частині Харківщини почали відновлювати електропостачання

Під час "Балаклійського прориву" на Харківщині звільнили близько 400 населених пунктів.

У захоплених росіянами населених пунктах люди жили без світла місяцями. Комунікації дуже пошкоджені, їх будуть відновлювати.

На деокупованих територіях Харківщини почали працювати над відновленням подачі електроенергії. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Роман Семенуха в ефірі національних телеканалів 15 вересня.  

"Наше завдання сьогодні — якнайшвидше відновити повноцінне життя, забезпечити життєдіяльність громад звільнених. Сьогодні ми можемо говорити, що звільнено понад 8700 кв. км, звільнено близько 400 населених пунктів. По окремим населеним пунктам ще тривають спеціальні заходи Збройних сил України. Тому тут треба набратися терпіння і зачекати офіційних зведень Генерального штабу. Життя потроху відновлюється, мобільний звʼязок, наприклад, відновлений у місті Балаклія, Шевченкове, у громаді Балаклійській. Вчора одним з телекомоператорів відновлений звʼязок в місті Ізюм. Відновлюється телемовлення, в північно-східній частині Харківщини воно частково відновлене. Сьогодні тривають роботи. Наше завдання якомога швидше сьогодні дати електрику, йдуть безперервні роботи, дякуємо за допомогу "Укренерго", Міністерству енергетики. У прямій комунікації, все робиться якнайшвидше, щоб люди відчули, що вони повернулися на рідну землю", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У деокупованій Балаклії на розтяжці підірвався енергетик

До початку опалювального сезону залишився рівно місяць, ситуацію з подачею тепла до звільнених сіл, селищ та міст Семенуха назвав викликом.    

"Виклик, з яким стикнулася Харківщина, особливо напередодні опалювального сезону — це найбільший виклик, мабуть, для будь-якої області за 30 років незалежності. Тому просто скажу так, що ми посилені працівниками з інших областей України і для цього робиться все. Все, що від нас залежить — ми зробимо", — запевнив він.

На деокупованих територіях — різний рівень пошкоджень: є населені пункти, де руйнації відносно невеликі. А є населені пункти, через які пролягала лінія фронту, і пошкодження інфраструктури суттєві.

У "Харківобленерго" поки що не порахували, скільки населених пунктів залишилися без світла. Але роботи тривають. Учора мережі відновлювали у селі Лісне поруч з Окружною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупованими лишаються 6% Харківської області

Заступник голови Харківської ОВА уточнив, що сильно понівечене місто Ізюм. 

"Ті (населені пункти), що були в окупації понад 180 днів і були на лінії зіткнення, скажімо, там, безперервно, умовно кажучи, з середини травня і раніше, там ситуація непроста. Дуже постраждав безпосередньо сам Ізюм. Напевно, вся країна бачить кадри. Дуже-дуже непроста ситуація в Ізюмі. Є міста, де значно, на фоні Ізюму, скажімо так, руйнація набагато менша", — повідомив він. 

Нагадаємо, 14 вересня біля спаленої районної адміністрації Ізюму підняли національний прапор. До міста повертається українська влада, а також гуманітарна допомога, ліки, медичні послуги.