Міністр охорони здоров'я розповів про перспективу комендантської години в Україні

Щоб впровадити комендантську годину в Україні, потрібно ввести надзвичайний стан. Але поки такий варіант не розглядають.

Вводити в Україні комендантську годину не будуть. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в програмі "Сьогодні Увечері" на каналі "Україна 24".

"Ми ніколи не вели таких розмов. Введення комендантської години, якщо говорити навіть суто юридично, можливе, тільки якщо на території країни буде введений надзвичайний стан. Там є відповідний механізм введення цього надзвичайного стану, узгодження, відповідно, Верховною Радою, затвердження президентом, після чого можуть бути введені такі заходи", — сказав Степанов.

За його словами, поки досить адаптивного карантину, оскільки існуючі обмеження дають результати. Як приклад міністр навів області в Західній Україні, які першими потрапили до "червоної" зони, — Івано-Франківську та Чернівецьку. На думку Степанова, ситуація в цих регіонах стабілізується. Але  міністр обурений проведенням громадських заходів під час епідемії, що стає причиною зростання захворюваності.

"Виходячи з ситуації, яка у нас є, з нашої стратегії, ви можете бачити ефективність нашого плану адаптивного карантину, оскільки вірус розвивається по регіонах, областях. Спочатку була Івано-Франківська область, Чернівецька область, потім почали приєднуватися інші області, але водночас стабілізується ситуація в перших двох. Тут є інша річ: все, що нам потрібно — дотримуватися тих карантинних заходів, які є. Коли в Києві "червоний" рівень епіднебезпеки і одночасно проходять ярмарки — це неприпустимо", — пояснив Степанов.

Як писав KHARKIV Today, у листопаді була інформація про введення комендатскої години або "карантину вихідного дня" в Україні, тоді вибрали останній.

Нагадаємо, 17 лютого Кабінет міністрів України прийняв постанову про введення в Україні адаптивного карантину. Карантин в Україні продовжили до 30 квітня 2021 року. Харківська область спочатку перебувала в "жовтій" зоні епіднебезпеки, проте 23 березня потрапила до "помаранчевої". Тоді епідпоріг перейшов норму в 100% і склав 109,1%.

На 31 березня в "червоній" зоні карантину перебували шість територіальних громад Харківської області.