Міністр охорони здоров'я назвав регіон, який наближається до "червоної" зони

Сьогодні в "червоній" зоні знаходяться одинадцять регіонів України, в "помаранчевій" — тринадцять, в "жовтій" — один.

Місцеву владу в кожному регіоні міністр охорони здоров'я закликав стежити за дотриманням карантинних заходів.

31 березня на засіданні Кабінету міністрів України міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав досить напруженою ситуацію в Житомирській, Одеській та Київській областях. До "червоної" зони найближчим часом ймовірно перейде Хмельницька область, Харківської поки в цьому списку немає. Сьогодні Харківська область знаходиться в "помаранчевій" зоні.

"Досить напружена ситуація залишається в Житомирській області, Одеській, Київській. Це ті регіони, де досить критична ситуація із заповненістю ліжок з киснем. Щодо областей, які поки не знаходяться на "червоному" рівні епіднебезпеки, саме така напружена ситуація — в Хмельницькій області. Виходячи з показників ми бачимо, що найближчими днями вона може бути переведена на "червоний" рівень піднебезпеки, тому що є порушення наших критеріїв, які прописані в постанові 1236", — сказав Степанов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові волонтери почали збір грошей для закупівлі концентраторів. Їх передаватимуть хворим COVID-19

Міністр охорони здоров'я додав: ситуація напружена у всій країні. У найближчі 1-2 тижні прогнозують зростання кількості хворих коронавірусом і відповідно зростання кількості госпіталізацій. Водночас, застосовувати інший вид карантину поки не планують, оскільки адаптивний вважають "кращою стратегією", яка показала свою ефективність.

Сьогодні в "червоній" зоні знаходяться одинадцять регіонів України. За словами міністра охорони здоров'я, в трьох з них ситуація починає стабілізуватися — це Івано-Франківська, Закарпатська і Чернівецька області. Найнапруженішою Степанов назвав ситуацію в Києві, де завантажені 85,8% ліжок з киснем (найвищий показник у країні). Вихід поки бачать один — дотримуватися протиепідемічних заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарні переповнені, кисню немає. Чому Харків не закривають на карантин?

"Зараз потрібне безумовне дотримання всіх карантинних заходів. Світ іншого не придумав. Щоб перемогти COVID, нам слід дотримуватися всіх карантинних заходів, введених урядом. Звертаюся до органів місцевого самоврядування: саме ви є відповідальними за дотримання карантинних заходів. Приділіть цьому ще більшу увагу. Це допоможе поліпшити ситуацію", — підсумував Степанов.

Як писав KHARKIV Today, Харківська область потрапила до "помаранчевої" зони карантину 23 березня. Це відбулося вперше з моменту повернення України до адаптивного карантину — з початку березня. Тоді епідпоріг перейшов норму в 100% і склав 109,1%.

Відзначимо, 31 березня Харківська область побила рекорд за кількістю смертей від коронавірусу. За добу померли 22 людини. З початку пандемії коронавірус забрав життя 1962 жителів області.