"Мегабанку" продовжують шукати інвесторів

Неплатоспроможний банк виводитимуть з ринку.

Кількість зацікавлених банком інвесторів може зрости. 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вніс зміни до умов відкритого конкурсу з метою виведення неплатоспроможного АТ "Мегабанк" з ринку. 

"Так, рішенням виконавчої дирекції Фонду №472 від 7 липня 2022 року, строк подання зацікавленими інвесторами конкурсних пропозицій продовжено до 19 липня 2022 року включно. Також продовжено можливість для інших зацікавлених інвесторів для подання заявок на допуск до участі у відкритому конкурсі до 12 липня 2022 року", — розповіли там.

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб пояснили, продовження строків подання конкурсних пропозицій — це додатковий час для інвесторів, які вже перебувають в кімнаті даних, прийняти рішення та сформувати конкурсну пропозицію, та додаткова можливість для інших зацікавлених інвесторів, які ще не подали заявку на допуск, взяти участь у відкритому конкурсі з виведення з ринку неплатоспроможного АТ "Мегабанк".

"Фонд докладає всі зусилля для пошуку потенційного інвестора, зацікавленого у виведенні з ринку неплатоспроможного АТ "Мегабанк" у спосіб, інший ніж ліквідація. На сьогодні заявки на допуск до участі у відкритому конкурсі подали дві юридичні особи. Та врешті, результати конкурсу залежатимуть від того, чи подадуть конкурсні пропозиції зацікавлені особи після ознайомлення із документацією банку та чи відповідатиме хоча б одна з таких пропозицій найменш витратному способу виведення банку з ринку", — поінформували там.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав відкритий конкурс серед банків, а також попередньо кваліфікованих осіб, включених Національним банком України до переліку попередньо кваліфікованих осіб, які відповідають умовам відкритого конкурсу, ще 7 червня 2022 року.

Потенційним інвесторам пропонують усі передбачені законодавством способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:

  • ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;
  • відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;
  • створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
  • продаж неплатоспроможного банку інвестору.

Банки та попередньо кваліфіковані особи, які планують взяти участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, з метою їхнього допуску до участі у відкритому конкурсі, мають подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб документи, визначені умовами відкритого конкурсу.

Нагадаємо, НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. Більшість харків'ян оплачували комунальні послуги через "Мегабанк", зокрема пункти прийому платежів працюють у метро. Раніше "Харківенергозбут" рекомендував не сплачувати рахунки за електрику через "Мегабанк", оскільки він несвоєчасно перераховує отримані від споживачів гроші. Також гроші споживачів від "Мегабанку" не отримувало Первомайське комунальне підприємство "Тепломережі".

Як писав KHARKIV Today, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вже продовжував строк подання конкурсних пропозицій зацікавленими інвесторами.