Майже всі евакуйовані з Харківщини лишаються на території регіону

Із небезпечних територій потрібно вивезти ще 236 родин із дітьми.

Повертатися до населених пунктів, з яких іде примусова евакуація, заборонено.

Із 29 населених пунктів трьох громад Харківщини триває примусова евакуація родин із дітьми. Це Куп'янська, Курилівська та Кіндрашівська громади. Станом на 17 вересня було евакуйовано 34 родини. Ще потрібно вивезти 236 родин. Людям надають за необхідності тимчасове житло у Харкові та області. Майже усі родини евакуюються на території регіону, а не виїжджають в інші області. Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Різні опції [куди евакуюють людей — ред.]. По-перше, проводиться опитування. Деякі сім'ї виїжджають самостійно, у них є місця для проживання альтернативні, скажімо так. Так само забезпечуємо логістику за межі території нашої області, в тому числі. Це все можемо робити безкоштовно для людей, для сімей у випадку необхідності. І так само пропонуємо тимчасове житло на території міста Харкова і території нашої області, — сказав Синєгубов. — Я скажу так, 99% залишаються на території Харківської області безпосередньо".

При евакуації є складнощі, оскільки деякі люди мешкають зараз в інших місцях, і їх потрібно встановити. Крім того, з батьками продовжують проводити роз'яснювальну роботу щодо необхідності евакуюватися. Повертатися до населених пунктів, звідки оголошена примусова евакуація родин із дітьми, заборонено. Раніше були факти повернення людей. Рада оборони Харківщини визначила 29 населених пунктів для примусової евакуації, однак насправді така евакуація проходить із 19-ти. З десяти населених пунктів люди виїхали раніше, проте їх усе одно внесли до переліку. Зробили це для того, щоб люди не поверталися на небезпечні території.

"Ризики такі є [що люди будуть повертатися — ред.]. Звичайно, що ми одразу рішенням Ради оборони області забороняємо повертатися, забороняємо проїжджати через блокпости на ті безпосередньо території, звідки проводиться така евакуація. Попередній досвід евакуаційних заходів показує, що все ж таки факти повернення є. І, на жаль, люди страждають після того, ідуть прильоти, є жертви внаслідок таких обстрілів. Тому при евакуації ми, звичайно, додатково через Національну поліцію роз'яснюємо про те, що повертатися не можна до особливої комунікації вже там органів влади на місці, — сказав Синєгубов. — Звичайно [поліція та волонтери обходять домівки повторно, аби перевірити, що люди евакуювалися, — ред.]. Я вам наведу дані. Із 29 населених пунктів, де оголошена така евакуація, в 10-ти, за нашими даними, таких сімей вже немає. Евакуація фактично проводиться із 19-ти населених пунктів. Чому включили ще 10? Тому що звідти виїхали раніше, однак є ризик повернення і є факти повернення. Тому щоб був юридичний механізм заборонити повертатися на цю територію сім'ям із дітьми, і були включені вони до рішення Ради оборони про обов'язкову евакуацію у примусовий спосіб".

Як писав KHARKIV Today, 12 вересня Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми. Вона стосується Куп'янського району. Звідти мали вивезти усього 269 родин із дітьми.