Кому "Пфайзер"? Як у Харкові працюють Центри вакцинації
З цього тижня зробити щеплення проти коронавірусу в Центрах вакцинації можна не тільки у вихідні, а й у будні. Таких Центрів зараз три. KHARKIV Today перевірив, як вони працюють.
Всі пункти вакцинації в теорії працюють по одній і тій же схемі, на практиці ж виявилося, що в одних — скандали і багатогодинні черги, в інших можна спокійно і без клопоту зробити щеплення за 20 хвилин.
Центр на Трінклера: не без скандалу
Центр вакцинації на Трінклера, 6 знаходиться у дворі Інституту гігієни праці. Багато охочих отримати вакцину помилково йдуть в Обласну лікарню, насправді цей Центр вакцинації - навпроти. Для зручності відвідувачів тут висять таблички зі стрілками. Без них знайти Центр глибоко у дворі Інституту було б непросто.
Втім, у вівторок об 11 годині ранку не впізнати Центр було не можна. На сходинках і далі на вулиці у цей час стояло чоловік 60. Обстановка в черзі — досить нервова.
"Як же так, я ось записувався на 12, а тепер мені кажуть, що тут у порядку живої черги. Це скільки ж тут стояти! У мене о 4 годині автобус, я не встигну", — голосно скаржився відвідувач, який приїхав за довгоочікуваним "Пфайзером" з Лозової. Він заходить всередину, дізнається, що "Пфайзер" буде і завтра і йде.
Черга рухається повільно, стояти на сонці жарко, але у тінь на лавочки ніхто не йде. Незабаром стає зрозуміло, чому. З Центру вибігає розчервонілий відвідувач. Літній чоловік дуже незадоволений тим, як організований процес.
"Там вже б'ються за чергу! Тільки на хвилину відійшов, а молоді всі там такі борзі, вже стоять", —- кричить відвідувач. Зробити щеплення йому все-таки вдалося.
Всередині приміщення одна черга розподіляється на дві: одні чекають, поки їх покличуть на реєстрацію, інші, вже зареєстровані, чекають під кабінетом щеплень. Обома чергами час від часу диригує охоронець. Він підказує, що приходити краще до 16:00, незважаючи на те, що Центр вакцинації у будні офіційно працює до 18:00. О 16:45 нових жадаючих "Пфайзер" не приймають. Ніде про це не написано.
Центр на Полтавському шляху: тиша і спокій
Ще один Центр вакцинації, який перейшов на щоденний режим роботи. Він знаходиться недалеко від Південного вокзалу, на сусідньому від Центру будинку висить табличка з покажчиком.
Приміщення для вакцинації знаходиться на другому поверсі офісного центру. Тут багато місця в холі і на сходах всередині, тому, на відміну від Центру на Трінклера, відвідувачам не доводиться чекати під палючим сонцем. У холі розставлені пуфи, куди можна присісти, і стоїть навіть кулер з водою, правда, без одноразових стаканчиків.
Сидіти на пуфах в очікуванні щеплення було нікому. У вівторок близько полудня там було всього двоє відвідувачів.
"Ми приймаємо за записом, але нам сказали, щоб так теж прищеплювали. Краще мати з собою декларацію з сімейним лікарем. Можна і без неї, але тоді весь процес буде довшим набагато", — розповіла співробітниця Центру.
Цей пункт вакцинації відкрився одним з перших. Великих черг тут ніколи не було, навіть у вихідні — мабуть, позначається віддаленість від центру і великих житлових масивів. Сьогодні і завтра тут колють "Пфайзер", а далі поки невідомо.
Центр на Кооперативній: невелика черга
У дворі будинку 28-а на вулиці Кооперативній знаходиться приватний медичний центр. Взимку там збиралися самостійно почати вакцинацію, але не вийшло: поки купити вакцину приватним компаніям неможливо ніде у світі. З понеділка у клініці Your baby відкритий Центр вакцинації.
Черга тут, як і на Трінклера, є, але не така велика. У дворі стоїть чоловік 20.
"Вона швидко рухається, сподіваємося впоратися за годину", — говорить Марина, яка так і не дочекалася запрошення від сімейного лікаря і вирішила штурмувати Центр вакцинації самостійно.
Один відвідувач поцікавився, чи є у клініці "Коронавак". Популярний раніше китайський препарат зараз є не у всіх центрах, його залишають для другого щеплення.
Цей Центр вакцинації, як і на Полтавському шляху, закривається о 16:00.
Всі три центри працюють і у вихідні, до того ж, у суботу та неділю щеплення можна зробити у центрах на Сумській, 56 і Шатилова Дача, 4.