Компенсації за знищене під час війни майно: відповіді на поширені питання
Надалі можна буде передати інформацію про пошкодження нежитлової нерухомості та автомобілів.
Харківські юристи відповіли на найпоширеніші питання щодо компенсації за знищене під час війни майно. Роз'яснення підготували до Адвокатського бюро "Олега Головкова".
Поки що функція повідомлення про пошкоджене житло у додатку "Дія" має декларативний характер. Тобто на даному етапі постраждалі просто повідомляють державу про те, що їхнє житло (приватний будинок чи квартира у багатоквартирному будинку) зруйновано чи пошкоджено.
"На даний момент така можливість передбачена тільки щодо житлової нерухомості. Надалі очікується, що подання подібних повідомлень буде можливим за нежитловою нерухомістю та автомобілями. Порядок, суми та терміни виплати компенсації невідомі і перебувають у процесі розробки. Очікується, що через тиждень повідомлення можна буде подавати через ЦНАП (але поки що ЦНАПи про це не знають, жодних бланків/форм/порядку прийняття повідомлень не мають)", - пояснили юристи.
Повідомляється, що повідомлення може подати лише один із власників майна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15% багатоповерхових будинків Харкова більше не придатні для життя
Юристи кажуть, що зараз держава просто здійснює збір даних про пошкоджене майно та оцінку збитків та наголошують, що компенсація — це не означає повне відшкодування збитків.
"Швидше за все, буде встановлено максимальну суму компенсації, яка може бути меншою за реальний розмір збитків (так, наприклад, для житла, зруйнованого в період АТО/ООС, було встановлено максимальну суму компенсації 300 тис. грн)", — зазначили у Адвокатському бюро.
Нагадаємо, у додатку "Дія" можна подати заявку на компенсацію втраченого під час війни майна. Президент обіцяв заплатити за кожний метр. Пошкодження побутової техніки чи ремонту вказувати не потрібно — ці втрати не компенсуватимуть.