Коли відкриють нову COVID-реанімацію в харківській "інфекціонці"
У нову реанімацію куплять ліфт, щоб піднімати пацієнтів з коронавірусом на п'ятий поверх. Підрядники розраховують здати об'єкт наприкінці квітня.
Нове відділення інтенсивної терапії для пацієнтів з коронавірусом у Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні планують здати в експлуатацію наприкінці квітня. Зараз роботи йдуть інтенсивно: робітники заливають підлогу, штукатурять стіни.
"Підвісну стелю повністю зробили. Двері не знаю, чи встигнемо чи не встигнемо. Але вже будуть встановлені дверні прорізи. Ще днів зо три-чотири і я викликатиму людей робити виміри. На кінець квітня будемо виходити вже на чистий вид, плюс-мінус на нуль", — сказав Дмитро Саприкін, представник фірми-підрядника, яка будує відділення, в коментарі "Суспільному".
За словами директора "інфекціонки" Павла Нартова, будівництво нового відділення розтягується у часі від місяця до двох. По його завершенню відділення буде в два рази більшим нинішнього. Воно розташовується в сусідньому корпусі лікарні, в ньому обладнають шість палат з реанімаційними ліжками.
"Серйозний проєкт. Він десь розтягується у часі — від місяця до двох. Це нормальна процедура. Так не буває, що є проєктна документація і завтра почали проводити роботи, — сказав Нартов. — Буде чотири функціональних ліжка реанімаційних, тут буде також чотири реанімаційних ліжка (прим.— з однієї й іншої сторони). Будуть монітори, камери спостереження, чергуватимуть дві медсестри. У нас зараз в реанімації 11 хворих на апаратах ШВЛ. І у відділеннях ще 16. Загалом, якби було відкрите це відділення, 27 хворих повинні знаходитися в реанімаційному відділенні".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янам з коронавірусом не вистачає місць у лікарнях міста
Нагадаємо, будівництво нової реанімації в інфекційній лікарні розпочалося наприкінці серпня 2020 року, коли до Харкова приїжджав міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Тоді говорили, що нове відділення запрацює восени. Чому цього не сталося, зараз ніхто з чиновників сказати не може.
На будівництво реанімації витратять 26 мільйонів гривень, перші 10 мільйонів "інфекціонка" отримала в грудні 2020 року з обласного бюджету. Із загальної суми виділять гроші на закупівлю ліфта, який буде піднімати пацієнтів на п'ятий поверх. Придбають обладнання до кінця весни. Сьогодні в корпусі працюють близько 50 будівельників, які штукатурять стіни і заливають підлогу.