Колаборантка з Куп'янська втекла до Харкова і пішла працювати

Жінка переїхала до Харкова після деокупації.

Співробітники Служби безпеки України оголосили підозру 29-річній жительці Куп'янська, яка під час окупації співпрацювала із російськими загарбниками.

Як установили слідчі, у 2022 році окупанти запропонували жінці працювати у так званій "Куп'янській районній філії Пенсійного фонду", яку незаконно створили окупанти. Вона погодилась і стала "головним спеціалістом відділу призначення та перерахунків пенсій". Дані мешканців, які вона збирала, росіяни могли використовувати для того, щоб надалі нав'язувати їм громадянство Росії, а також для псевдореферендуму.

"На цій посаді колаборантка організовувала збір та облік відомостей про осіб, яким видавалася матеріальна допомога від окупантів. За даними СБУ, незаконно зібрані персональні дані мешканців окупованих районів могли бути використані загарбниками для нав'язування їм у подальшому російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора", — розповів речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Після деокупації колаборантка переїхала до Харкова і влаштувалася до поштового відділення. Проте її викрили. Підозру жінці сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною роботою від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Начальницю так званого "Пенсійного фонду Харківщини", яка брала на роботу цю 29-річну жительку Куп'янщини, заочно засудили у жовтні 2023 року. Їй призначено покарання у вигляді десяти років тюрми та конфіскації майна.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові викрили сім'ю, яка працювала на окупантів. Колаборанти переїхали з Козачої Лопані.