Коксовий завод "Новомет" знизив викиди сірчистого ангідриду до мінімуму

Коксовий завод "Новомет" продовжує впроваджувати європейські екологічні стандарти виробництва.

На підприємстві вдалося знизити вміст сірчистого ангідриду на кордоні санітарної зони до мінімуму — у 4 рази менше гранично допустимої норми. На заводі відзначають, що це один з найнижчих показників у Європі на подібних виробництвах. Про це повідомляє "Status Quo" з посиланням на директора заводу "Новомет" Максима Бондарева.

"Ми дійсно працюємо над тим, щоб поліпшити ситуацію, не забруднювати навколишнє середовище, щоб якомога менше негативного впливу наше виробництво справляло на прилеглі райони. Ми можемо порівняти буквально дві перевірки ідентичних з різницею у рік: одна проводилася у червні 2020 року, остання у червні 2021 року нещодавно. За показником "сірчистий ангідрид" гранична норма становить 0,5 міліграма на метр кубічний, а він у нас за перевіркою лабораторії становить 0,13 міліграма на кордоні санітарної зони", — повідомив директор підприємства Максим Бондарев.

Бондарев заявив, що зменшити викиди стало можливим завдяки ретельному підходу до вибору сировини. Низькосірчисте вугілля — принципово важлива складова для виробництва ливарного і металургійного коксу. Це пояснюється як відповідальним ставленням пыдприэмства до питань захисту навколишнього середовища, так і прагненням привести виробничі процеси до європейських стандартів.

"У рамках, скажімо так, невиробничої частини, а допоміжних цехів, це і модернізація обладнання заводського, поліпшення ситуації для співробітників, ми також любимо, цінуємо, дбаємо про своїх співробітників. Це і установка кондиціонерів у приміщеннях — те, чого раніше не було. Є цехи, у яких електрообладнання, технологічне обладнання. Ми тут теж проводимо модернізацію, встановлюємо нові системи кондиціонування, які покращують процеси, поліпшують результати роботи", — розповів директор заводу "Новомет "Максим Бондарев.

У керівництві заводу зазначають, що зменшення викидів сірчистого ангідриду — черговий етап екологічної програми підприємства. На черзі — модернізація аспіраційних установок з використанням нових повітряних фільтрів, які суттєво знизять викиди пилу в атмосферу.