Харків'янин переміг в міжнародній виставці екологічного плаката
Роботи харків'янина Давида Наніашвілі і киянина Дмитра Шевченка стали одними з кращих на XI Міжнародної трієнале екологічного плакату "4-й Блок".
Давид Наніашвілі — студент другого курсу Харківської державної академії дизайну і мистецтв. У виставці брав участь вперше. Його робота "Ізоляція" отримала п'ять голосів журі з семи, стала однією з п'яти переможців трієнале. Плакат киянина виявився в шорт-листі номінації "Худпром 100 / Навчитися міняти".
Як пояснив Наніашвілі, вимушена ізоляція надихнула його на створення однойменної роботи.
"Коли ти замкнений проти бажання, відчуваєш тиск самотності, виникають тільки негативні емоції. Саме їх я хотів передати. Працював над анімаційними плакатами два
місяці. І вже в третьому плакаті сама народилася надія, яка все ж допомагає пережити важкі
часи", — зазначив харків'янин.
Роботи можна подивитися в "ЄрмиловЦентрі". Всього на виставку в цьому році прислали три тисячі плакатів, журі відібрало кращі.
"4-й Блок" — найбільший в світі фестиваль такого роду. На нього дизайнери і дизайнерки з 53 країн
прислали 3000 плакатів, з яких 950 кращих відібрали для основної експозиції. Призи від журі в своїх номінаціях отримали роботи з Польщі, Китаю і США, а гран-прі — дизайнер з Білорусі. Кращі роботи, разом з тими, що перемогли, перемогли в п'яти номінаціях, представлені в основній експозиції в Центрі сучасного мистецтва "ЕрміловЦентр", — пояснили організатори.
Частина плакатів представлена у цифровому виді, частина — це фізичні об'єкти, їх можна подивитися в галереї і під відкритим небом. Під час карантину виставку пропонують дивитися онлайн або у дворі "ЕрміловЦентру".
У 2021 році трієнале проходить в 11-й раз. Цього року її назвали Changes ( "Зміни"). Експозиція присвячена осягненню та аналізу глобальних реактивних змін, які відбулися з людством за останні роки.
Відзначимо, переможцями основної програми трієнале вибрали Люка Зволана (робота "Чорнобиль-Фукусіма: 35-10 / Правда історії заради змін", Польща), Каї Ксю ( "Екологічна свідомість / Зміни себе", Китай), Майкл Брейлі ( "Худпром 100 / навчитися міняти ", США), Катаржини Нахман (" Ізоляція / Життя серед змін ", Польща), Давида Наніашвілі (" Анімаційний плакат / Зміни в часі і просторі", Україна).
Також гран-прі отримав Юрій Торєєв з Білорусі. Київському дизайнеру Дмитру Шевченку дали почесну нагороду в номінації "Худпром 100 / Навчитися міняти".
Роботи учасників розміщені на п'яти локаціях в Харкові і паралельно — в Лос-Анджелесі. Виставка триватиме до 30 травня.
Нагадаємо, трієнале екологічного плакату "4-й Блок" заснував в 1991 році графік-дизайнер Олег Векленко з друзями-чорнобильцями та колегами-художниками. Векленко брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (1986 рік). Після цього став працювати з темами екології та захисту навколишнього середовища. У трієнале взяли участь більше тисячі художників з 53 країн світу, які представили 11 тисяч плакатів екологічного та соціального спрямування.
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today