Харківських ветеринарів оштрафували на 200 000 гривень
Суд встановив, якщо робота фізичної особи, яка виконується на користь підприємства, збігається з його видом діяльності, то така робота повинна виконуватися на умовах трудового договору.
Другий апеляційний адміністративний суд визнав, що постанова про накладення штрафу у 200 тисяч гривень за співробітників, які працюють без оформлення трудових відносин, правомірна. Інформація про це опублікована на сайті Головного управління Держпраці у Харківській області.
У січні 2020 року перевіряльники відвідали підприємство, за кодом економічної діяльності здійснює ветеринарну діяльність. Там знайшли і записали на відео факти незадекларованої праці співробітників, зокрема, вони виконували роботу лаборанта, асистента лікаря. Одна з них відзначала, що знаходиться на стажуванні на посаду асистента лікаря. За результатами перевірки співробітники Держпраці винесли постанову про накладення штрафу за порушення підприємством приписів ч.3 ст.24 Кодексу законів про працю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська "Нова пошта" заплатить штраф 3,7 мільйона гривень
Не погодившись з зазначеною постановою, підприємство звернулося до суду. У травні 2021 року Харківський окружний адміністративний суд виніс рішення про визнання законною постанови управління Держпраці. Позивач не погодився з прийнятим рішенням і звернувся до суду апеляційної інстанції.
"Постановою Другого апеляційного адміністративного суду підтверджено законність винесеної Головним управлінням Держпраці у Харківській області постанови на суму 200 тисяч гривень", — розповіли перевіряльники.
Суд порахував доводи позивача у частині того, що на підприємстві надають послуги четверо фізичних осіб, згідно з укладеними договорами підряду, такими, що не відповідають обставинам фактичної дійсності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область стала лідером за кількістю неоформлених працівників
"Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, зокрема диск з відеозаписом інспекційного відвідування, колегія суддів дійшла висновку про правомірність винесення постанови про накладення штрафу за наявності на підприємстві порушення ч.3 ст. 24 КЗпП України (у редакції на момент виявлення порушень). Водночас з огляду на те, що чинне законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, посилання суб'єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод само собою не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи співробітників без оформлення трудових відносин, якщо зазначені угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками і позивачем", — пояснили у Держпраці.
Колегія суддів зазначила, якщо робота, виконувана співробітником на користь суб'єкта господарювання, збігається з видом його діяльності, то така робота повинна виконуватися на умовах трудового договору.