Харківського поліцейського підозрюють у видачі дозволів на зброю за гроші
До злочинної групи, зокрема, входили співробітники дозвільних систем Головних управлінь Нацполіціі деяких областей.
П'ятьом організаторам масштабної схеми видачі незаконних дозволів на зброю повідомили про підозру. Інформацію про це опублікували на сайті Держбюро розслідувань.
"За даними слідства, один з керівників Департаменту превентивної діяльності Нацполіціі України створив і очолив злочинну групу. До неї входили співробітники дозвільних систем ГУ Нацполіціі в деяких областях, працівники та власники магазинів з продажу зброї. Учасники групи за гроші, всупереч встановленому законом порядку, оформляли і видавали дозволи на придбання і зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання і носіння зброї", — пояснили вони.
У ДБР уточнили, вартість одного такого дозволу становила від п'яти до десяти тисяч гривень, за місяць учасники схеми оформляли понад 200 таких незаконних дозволів.
"Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Зараз проводиться перевірка законності видачі понад двох тисяч дозволів власникам зброї", — розповіли вони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майор поліції попався на хабарі в Харкові
Слідчі ДБР провели більше 50 обшуків в службових кабінетах, вдома і в автомобілях учасників схеми. Вони вилучили дозволи на володіння і придбання зброї, особисті справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, гроші, зброю і патрони до неї без дозволів.
Одному із заступників начальника департаменту превентивної діяльності Нацполіціі, одному з керівників відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіціі в Донецькій області; співробітнику відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіціі в Харківській області, а також засновнику і директору магазину зброї в Київській області повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Слідчі ДБР проводять першочергові слідчі дії. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу, шукають інших причетних до злочину.