Харківський завод постачатиме обладнання "Енергоатому"

Поставку харківський завод буде здійснювати до 2026 року.

Постачальника визначили за підсумками оцінки продукції, яку провела комісія із співробітників фірми "Сертцентр АСУ" і "Енергоатому".

Харківський завод "Електроважмаш" став постачальником оператора чотирьох атомних елекстростанцій України — державного підприємства "НАЕК "Енергоатом" до травня 2026 року. Про це повідомили в Управлінні розвитку промисловості Харківської обласної державної адміністрації.

Ставши постачальником, "Елеткротяжмаш" отримав право виготовляти, поставляти та ремонтувати продукцію.

"Рішення компанії про затвердження заводу в якості постачальника поширюється на виготовлення і поставку гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для АЕС і запасних частин до них; модернізацію і ремонт гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для АЕС; ремонт електродвигунів напругою 6 кВ і вище", — пояснили в Управлінні розвитку промисловості.

Водночас "Електроважмаш" буде обстежувати технічний стан турбогенераторів, гідрогенераторів, двигунів, розробляти документацію на ремонт, робити технічний нагляд під час ремонтів.

Відзначимо, "Енергоатом" заснований у 1996 році. Компанія — оператор чотирьох діючих атомних електростанцій України, де експлуатується 15 атомних енергоблоків. Забезпечує 55% потреби України в електроенергії, восени і взимку — до 70%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові будуть ремонтувати танки для Пакистана

Як писав KHARKIV Today, 1 березня співробітники "Електроважмашу" перекривали дорогу в Харкові через борги із зарплати. 2 березня у Фонді держмайна заявили, що співробітникам "Електроважмашу" повністю погасили борги із зарплати — це 40 мільйонів гривень заборгованості за частину грудня і січень. 23 березня співробітники заводу отримали  зарплату за лютий. Також на "Електроважмаші" погасили борги (8 мільйонів гривень) перед тими, хто звільнився.

Нагадаємо, "Електроважмаш" планував заробити 50 мільйонів доларів від роботи в Іраку. 26 березня завод уклав з чеською компанією-підрядником меморандум про участь у програмі оновлення електростанцій Іраку, яку фінансують Сполучені Штати Америки.