"Харківські тепломережі" обіцяють не відключати гарячу воду на півроку

На комунальному підприємстві запевняють, що перестануть бути "чорною дірою" для Харкова вже цього року.

У 2021 року планують перекласти рекордні 96 кілометрів магістральних і внутрішньоквартальних мереж, переобладнати кілька котелень. Тоді профілактичні відключення гарячої води триватимуть 21 день. Новий директор написав велику програмну обіцянку.

На підготовку до наступного опалювального сезону у комунального підприємства "Харківські тепломережі" є 660 мільйонів гривень. За ці гроші обіцяють провести наймасштабніші роботи в історії цього комунального підприємства. Про це повідомив генеральний директор КП "Харківські тепломережі" Василь Скопенко.

Комунальне підприємство подає тепло до 9071 будівлі і споруд різних форм власності, 6400 житлових будинків (з них 5115 комунальної власності). Гаряче водопостачання надають близько 831 тисячі харків'ян. "Харківські тепломережі" експлуатують понад 1,5 тисячі кілометра теплових мереж у двотрубному обчисленні. Теплову енергію виробляють 250 котелень і одна ТЕЦ-3, задіяні 11 перекачувальних насосних станцій.

"На сьогоднішній день зношеність мереж і обладнання становить понад 70%. Їх ремонт і підтримання у робочому стані вимагає систематичного фінансування, однак брак грошей, в останні роки, відчутно позначився на продуктивності підприємства. Тільки магістральні і внутрішньоквартальні мережі централізованого теплопостачання знаходяться в експлуатації більше 25 років і вимагають не ремонту — заміни, а це 2737 кілометрів. Уже очевидно, що кількість  ушкоджень сягнула своєї технологічної межі. Тому, в літню компанію, з підготовки КП "Харківські тепломережі" до нового опалювального сезону 2021-2022 роках, на підприємстві будуть проводитися безпрецедентні за своїм масштабом роботи. На них планується витратити майже 660 мільйонів гривень", — пояснив Василь Скопенко.

На це підуть гроші з інвестиційної програми підприємства, закладеної у тарифах (102 мільйони 798 тисяч гривень) та гроші міського бюджету (476 мільйонів 300 тисяч гривень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продовжили ремонт: два райони Харкова залишаються без гарячої води

Також "Харківські тепломережі" продовжують реалізовувати проєкт із "Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України" з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. У 2021 році на комунальному підприємстві запланували виконати роботи на загальну суму у 25 мільйонів 300 тисяч доларів.

"Щоб не бути "чорною дірою" для міста, "Харківські тепломережі" спільно з міською владою у цьому році вирішать ряд виробничо-економічних питань, а саме: зниження обсягів споживання енергоносіїв, забезпечення надійності роботи мереж, мінімізація термінів відключення споживачів у період проведення ремонтних робіт, підвищення якості послуг, що надаються, зниження втрат тепла при транспортуванні, виконання заміни мереж з урахуванням спеціальних програм будівництва та благоустрою міста, заміна аварійних ділянок теплових і  мереж гарячої води", — повідомив гендиректор комунального підприємства.

У 2021 році "Харківські тепломережі" планують перекласти рекордні 96 кілометрів попередньо ізольованих (ППУ) магістральних і внутрішньоквартальних мереж, це більше ніж в усі попередні роки. З них за рахунок грошей місцевого бюджету близько 34,5 кілометра. Заплановано капітальний ремонт 15 котлів великої потужності пікових котелень, три з яких встановлені на ТЕЦ-3.

"ТЕЦ-3 зазнає у цьому році колосальних реконструкційних змін. Крім ремонту котлів, буде проведено капітальний ремонт турбіни №5, потужністю 24 мВт і турбіни № 1-А, потужністю 6 мВт. А також підготовлений до пуску турбоагрегат №2 потужністю 20 мВт. Придбання цього турбогенератора лягає в основу плану розвитку ТЕЦ-3 з відновлення енергетичних об'єктів комбінованого виробництва (когенерації) теплової та електричної енергії. Термін окупності всього встановленого обладнання складе не більше 3 років. І одним з чинників такої швидкої окупності є те, що після модернізації ТЕЦ -3 зможе використовувати електроенергію не тільки для своїх потреб, але продавати її на енергоринок", — розповів Василь Скопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор "Харківських тепломереж" розповів, коли у селищі Жуковського буде гаряча вода

За словами гендиректора "Харківських тепломереж", вперше у Харкові, до початку опалювального сезону, побудують дві когенераційні станції, що виробляють не тільки тепло, а й електроенергію сумарною потужністю 5 МВт.
Одна з них, з електричною потужністю 4 МВт і тепловою потужністю 4,3 МВт, вже введена в експлуатацію на найбільшій в Україні Салтівській котельні. Вона виробляє теплову енергію для централізованого опалення та гарячого водопостачання і частково покриває теплове навантаження у трьох районах міста: Московському, Немишлянському, Київському, повністю обслуговуючи житловий масив — Салтівка.

"Після старту опалювального сезону і введення когенераційної станції у повний робочий режим, Салтівська котельня повністю покриє свої потреби в електроенергії. Друга когенераційна станція вже змонтована і буде запущена у роботу в жовтні 2021 року на котельні заводу "Хартрон", її електрична потужність складе 1 МВт", — пояснив Василь Скопенко.

У зоні котельні заводу "Хартрон" знаходяться два центральних теплових пункти на вулицях Старошишківська, 6 А і Поздовжня, 7 А, які обслуговують два мікрорайони міста — Жуковського і Комунар.

"Жителі цих районів тривалий час скаржаться на якість гарячої води і її періодичні відключення. Тому було прийняте рішення не тільки провести капітальні ремонтні роботи на котельні заводу "Хартрон" та встановити когенераційну станцію, а й повністю замінити зношені теплові та  мережі гарячої води на сучасні, довговічні труби ППУ і ізопрофлекс", — повідомив гендиректор комунального підприємства.

Він уточнив, за гроші Світового банку планують закупити 6,4 кілометра труб вартістю 1,6 мільйона доларів.

"Міська влада допоможе "Харківським тепломережам", виділивши фінансування на перекладку 2,7 кілометра трубопроводів системи опалення від двох центральних теплових пунктів. Загальна вартість робіт складе близько 20 мільйонів гривень", — розповів Василь Скопенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові починають обговорювати новий тариф на холодну воду

За словами гендиректора "Харківських тепломереж", на найближчі десятиліття у жителів районів не буде проблем ні з теплом, ні з гарячою водою.

"Це тільки частина робіт, які "Харківські тепломережі" запланували виконати цього року. Головне завдання всього колективу підприємства при виконанні таких масштабних робіт — це якомога швидше, не втрачаючи якості, виконати заміни, реконструкції, ремонти і в найкоротші терміни відновити подачу гарячої води споживачам. А також пройти новий опалювальний сезон 2021-2022 року без серйозних проблем із системою теплопостачання. Для цього необхідна злагодженість всіх служб і підрозділів, персональна відповідальність і дисципліна, а ще бажання вивести "Харківські тепломережі" на новий рівень продуктивності якості поданих послуг, щоб харків'янам жилося тепло і комфортно у рідному місті", — пояснив Василь Скопенко.