Харківські школярі хочуть потрапити до штурмових бригад

Поки хлопцям не виповниться 18 років, їх не візьмуть до "Гвардії наступу".

Жителі Харківської області заповнюють анкети, аби долучитися до новостворених бригад, які повертатимуть українську землю.

До Центрів надання адміністративних послуг, які приймають анкети, щодня приходять добровольці, що бажають вступити до  підрозділів Нацполіції, НГУ та прикордонної служби. Хотіли вступити до бригад навіть хлопці старшого шкільного віку. Це було у ЦНАПі в Мерефі.

"Навіть школярі приходили, цікавились питанням, але у нас бар'єр від 18 до 60 років. Жінки також приходять, але ми розглядаємо їх за вузькими спеціальностями: фельдшери, кухарі, зв'язківці. Гвардія наступу це все-таки більше чоловіча історія", - розказав заступник начальника відділу комплектування 4-го прикордонного загону Сергій Степанов.

Хлопцям, які хочуть долучитися до ЗСУ, радять спочатку вступити в один із військових університетів, а уже потім, після досягнення 18-річчя, ставати на захист України.

Нагадаємо, 3 лютого Міністерство внутрішніх справ України запустило національну кампанію "Гвардія наступу" та створило вісім штурмових бригад:

1. Бригада Державної прикордонної служби "Сталевий кордон";

2. "Червона калина" (захисники, які брали участь у боях у Донецькій та Луганській областях, обороняли Київ);

3. Бригада Нацполіції "Лють"

4. "Рубіж" (бійці, які відстоювали Гостомельський аеропорт та Рубіжне у Луганській області);

5. "Спартан" (штурмова бригада, яка обороняла Харків);

6. "Кара-Даг" (бригада, яка буде звільняти Крим);

7. "Буревій" (бригада утилізації російських військових);

8. "Азов" (один з основних осередків оборони Маріуполя).

Скільки добровольців з Харківщини за перший тиждень стали кандидатами до "Гвардії наступу", військові воліють не говорити: цю інформацію може використовувати ворог. За даними МВС, за кілька днів кампанії через сайт в Україні подали 7 900 анкет: до поліцейської бригади "Лють" добровольці відправили понад 2000 заявок, до п'яти бригад Національної гвардії 4500 заявок, до бригади прикордонників "Сталевий кордон" було більше 1200 бажаючих. Жінок у штурммові бригади не беруть: їм пропонують посади зв'язківців, кухарів, фельдшерів.