Харківське метро просить допомоги Києва

Три місяці від початку повномасштабної війни метрополітен був тільки укриттям.

Харківський метрополітен просить компенсувати витрати за три місяці 2022 року, коли метрополітен був укриттям.

На офіційному сайті Харківського метрополітену з'явилося повідомлення про те, що підземка перебуває у скрутному фінансовому стані. Адже за три місяці 2022 року, коли метро не працювало за призначенням, воно виконували роль укриття. Тут вдень і вночі перебували тисячі харків'ян.

"В особливий період захист населення є функцією держави і здійснюється він виключно органами, уповноваженими на це державою. Зараз метрополітен знаходиться у тяжкому фінансовому стані через борги, що виникли через виконання йому не властивих функцій і які, відповідно до наведених вище норм діючого законодавства, є функціями держави та мають виконуватися виключно органами, уповноваженими на це державою", - повідомили в КП "Харківський метрополітен".

За вказаний період, йдеться у повідомленні, підприємство витратило 94,7 млн. грн. на діяльність, яка не пов’язана з перевезенням пасажирів. І саме ці гроші просять компенсувати з державного бюджету.

У метро запевнили, що міська влада дає кошти на оплату праці працівникам метрополітену за весь час воєнного стану, але "кошти бюджету Харківської міської територіальної громади не можуть в повному обсязі покрити всі борги підприємства, що виникли в період роботи у якості об’єкту укриття".

Нагадаємо, Харківський метрополітен єдиний в Україні перевозить пасажирів після початку повномасштабної війни безкоштовно. Міський голова Ігор Терехов запевняє, що місто компенсує усі витрати на безкоштовний проїзд громадян метрополітеном і наземним транспортом. Як довго це триватиме, він напевно сказати не може: поки вистачить коштів у бюджеті. Улітку 2022 року чиновники міськради повідомляли, що безкоштовно у харківському метро їздять 100 000 пасажирів на день. До війни метро пересувалися до пів мільйона пасажирів на день.