Харківська область серед лідерів з торгівлі гуманітарною допомогою
Одні віддають останнє, інші наживаються на чужому горі.
Дещо більше місяця діє нова законодавча норма про кримінальну відповідальність за торгівлю гуманітарною допомогою. Наразі є 74 зареєстровані кримінальні правопорушення за ст. 201-2 Кримінального Кодексу України. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова.
За її даними, найбільше фактів використання "гуманітарки" для отримання прибутку правоохоронні органи виявили у Києві – 13, Львівській – 9, Волинській, Харківській та Чернівецькій – по 5, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській областях – по 4.
"Водночас Нацполом розслідується ще три десятки справ щодо неправомірних дій з такими вантажами, розпочатими за іншою кваліфікацією", - уточнила генпрокурор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкрадені продукти росіяни роздають на камеру в окупованій громаді Харківської області
Венедиктова розповіла, що тільки недавно викрили гендиректора Чернівецької обласної клінічної лікарні, який використав п'ять швидких, отриманих з Італії як гуманітарну допомогу, для надання платних послуг. Його затримали при отриманні 16 тисяч гривень неправомірної вигоди за автомобілі.
"На Львівщині затримано екс-чиновника ОДА та головного редактора інтернет-видання, які незаконно реалізували допомогу з ЄС — бронежилети та каски на загальну суму 535 000 гривень. Крім того, встановлено, що ділки також привласнювали благодійні пожертвування. Раніше у Львівській області також попалися на гарячому в.о.мера Пустомитов при отриманні 100 000 гривень, які вимагав від волонтера за передачу автобуса, отриманого міською радою безкоштовно від однієї з асоціацій Фінляндії як гуманітарну допомогу", - поінформувала генпрокурор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янам на вокзалі допоможуть знайти житло та "гуманітарку" в евакуації
Венедиктова додала, що правоохоронці уважно стежать за тими, хто намагається сісти на гуманітарні "потоки".
"Ризуєте змінити місце сидіння. Ми про це подбаємо", - застерегла вона.