Харківська область — перший претендент на "помаранчеву" зону
Харківська область лідирує майже за всіма карантинними показниками.
Епідеміологічна ситуація у країні продовжує погіршуватися. Упродовж минулої доби встановлений сумний антирекорд — померло 317 чоловік. Це найбільший показник з травня. У восьми регіонах України — Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернівецькій областях — вже показники "помаранчевої" зони. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.
"За рівнем захворюваності лідирують Київська, Харківська та Запорізька області. За кількістю нових хворих за останню добу попереду Дніпропетровська (992 людини) і Харківська (940) області. Завантаженість ліжок з киснем зростає щодня. Загалом у країні показник становить вже 50%. У Донецькій області — 66%, Дніпропетровській — 63%, Запорізькій — 64%, Харківській — 64%.У Харківській області почали розгортати лікарні другої хвилі для лікування коронавірусу", — написав нардеп у Telegram.
За словами Радуцького, у найближчі дні зберуться обласні комісії з надзвичайних ситуацій і визначать, чи посилювати карантинні обмеження.
"Харківська область "лідирує" майже за всіма показниками і є першим кандидатом на перехід до "помаранчевої" зони", — підкреслив парламентарій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місць немає. Жителям Харкова з коронавірусом не вистачає міських лікарень
Голова комітету додав, найбільше хвилює навіть не зростання кількості нових хворих, а показники госпіталізації і летальності, які безпосередньо пов'язані з рівнем вакцинації. За останній тиждень темпи вакцинації проти коронавірусу впали на 60 тисяч: за минулий тиждень вакциновано 722 тисячі чоловік, за позаминулий — 783 тисячі чоловік.
"Найбільша проблема — це низький рівень вакцинації людей вікової групи 60+. Серед усіх летальних випадків 82% зафіксовано у літніх людей. Але в групі 60+ щеплення першою дозою зробили лише 23% громадян", — розповів Радуцький.
Парламентарій додав, президент Володимир Зеленський доручив посилити інформаційну кампанію з вакцинації людей похилого віку — залучити можливості "Укрпошти" для інформування українців про важливість щеплення.
"Як показує практика, люди похилого віку переважно відмовляються від щеплення, оскільки чомусь вирішили, що мають протипоказання. Водночас в Ізраїлі більше 90% громадян у старшій віковій групі пройшли щеплення. Отже, ми розуміємо, що відсоток тих, кому реально не рекомендується вакцинуватися, досить незначний", — пояснив голова комітету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки вакцинованих жителів Харківської області госпіталізовано з COVID-19
На думку Радуцького, потрібно посилити роз'яснювальну роботу, щоб відокремити вигадані протипоказання від реальних. Це насамперед завдання сімейних лікарів.
"Можливо, міністерству є сенс допомогти медикам — розробити і запропонувати лікарям спеціальний програмний продукт для тестування людей на предмет наявності протипоказань для щеплення. Вважаю, що можливість пройти такий тест і отримати об'єктивну відповідь допоможе багатьом українцям відкинути забобони і робити щеплення", — повідомив нардеп.
Нагадаємо, 6 жовтня державна комісія з техногенно-екологічної безпеки буде вирішувати питання про посилення карантину у Харківській області.