Харківська міськрада витратить півмільйона гривень на комп'ютерні ігри

У Харкові будуть популяризувати кіберспорт.

За 600 тисяч гривень хочуть знайти організатора десяти турнірів з кіберспорту [комп'ютерний спорт, змагання на основі відеоігор — ред.], які будуть проходити онлайн і офлайн за участю 300 осіб.

Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради хоче замовити послугу з організації і проведення популяризації кіберспорту. За неї готові віддати 602 000 гривень. Це стало відомо з тендеру, який опублікований на сайті державних закупівель ProZorro.

Згідно з документацією, для популяризації кіберспорту в Харкові хочуть провести десять турнірів.

Фірма-підрядник повинна буде розробити програму заходів, залучити до турнірів зірок кіберспорту, до яких окрема вимога — у них має бути не менше 150 тисяч підписників в мережі Instagram, організувати автограф-сесію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На реконструкцію футбольних полів у парку Горького витратять 51 мільйон гривень

У турнірах братимуть участь не менше 300 гостей і не менше 32 команд. Організатор складає сітку турніру і анкети команд, список учасників і запрошених, поширює в засобах масової інформації пресрелізи або анонси, робить розсилку цільовій аудиторії поштою, запрошення, рекламу в Інтернеті, шукає коментаторів і ведучого, після заходу відправляє представникам ЗМІ фото, відеоматеріали, рекламні та інформаційні матеріали.

Захід складатиметься з двох частин — онлайн і офлайн (останнє розраховане на два дні). Перед підрядником стоїть завдання організувати простір в приміщенні, де буде проводитися турнір, і знайти необхідне обладнання (світлотехнічне, звукотехнічне, комп'ютерне, відео- та інше обладнання).

"Комп'ютерна техніка повинна бути достатньої потужності для проведення турнірів з дисциплін DotA2 і Сounter-Strike GO з не менше 120 fps в грі", — пояснив замовник.

Аукціон запланований на 5 квітня. Термін поставки послуги — до 31 грудня 2021 року.

Нагадаємо, у вересні 2020 року кіберспорт визнали в Україні офіційним видом спорту.

"Для нашої країни це — історичний момент, адже кіберспорт — це вже давно не просто "стрілялки", а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним цікавляться близько 600 мільйонів чоловік, серед яких і мільйони українців", — зазначав тоді заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

За його словами, кіберспорт перетворився на справжній бізнес і приносить багато користі.