"Харківобленерго" виключили зі списку об'єктів великої приватизації
Зі списку об'єктів великої приватизації державної власності виключили п'ять підприємств енергетичної галузі, зокрема одне харківське.
15 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення про виключення зі списку об'єктів великої приватизації підприємств "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго" і "Хмельницькобленерго". Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко з посиланням на відповідний документ.
Також у документі зазначено, що Фонду державного майна доручили припинити приватизацію державних пакетів акцій "Черкасиобленерго" у розмірі 46%, "Сумиобленерго" (25%), "Одеські електромережі" (25%) і забезпечити відчуження "Хмельницькобленерго", "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Черкасиобленерго", "Миколаївобленерго" частин, які належать їм у статусних капіталах "Хмельницькенерзбуту", "Тернопільелектропоставки", "Запоріжжжяелектропоставки", "Черкасиенергозбуту", "Миколаївській електропостачальній компанії".
Про причини призупинення великої приватизації для цих об'єктів у документі не сказано.
Приватизація "Харківобленерго" була запланована на 2021 рік, потім її перенесли на лютий 2022 року. До приватизації готували не весь пакет акцій — 60,25%.
Контрольним пакетом акцій володіє Україна в особі Фонду державного майна України. За інші 29,79% у Високому суді Лондона йшла суперечка між компаніями бізнесменів Вадима Новинського та Костянтина Григоришина. Перший володіє Smart Holding і є депутатом Верховної Ради, а другий контролює кілька обленерго в Україні. Кінцевий вердикт суду був на стороні Новинського, і взимку цього року це рішення підтримав Антимонопольний комітет України. Однак уже через півроку сам його і скасував.
"Харківобленерго" намагалися включити до переліку на приватизацію з 2009 року.
Як писав KHARKIV Today, навесні 2021 року в компанії Smart Holding (Cyprus) заявили, що Фонд держмайна зриває підготовку до приватизації "Харківобленерго". На зборах повинні були подавати кандидатури до наглядових рад, проте Фонд держмайна цього не зробив, чим і зірвав підготовку до приватизації.