Харків заплатив більше семи мільйонів гривень за обстеження обстріляних Росією будинків
У Харкові продовжується обстеження та відновлення будинків, які постраждали під час повномасштабного вторгнення.
Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради з початку року оплатило роботи щодо техобстеження будинків на суму понад 7.7 мільйона гривень. Про це повідомляє Харківський антикорупційний центр з посиланням на портал використання публічних коштів.
У 2023 році було укладено понад 100 угод. Обстеження роблять такі компанії:
1. ПП “Домініон Харків” - висновок щодо будинку по вулиці Дружби Народів, 271. На рахунок підрядника заплатили 303,3 тис грн. Ця фірма записана на Сергія Любченка.
2. Найбільшу кількість угод та грошей отримало ТОВ “Енергопромпроект”, якому перерахували понад 3,6 млн грн. Фірма обстежувала стан будинків за даресами: пр. Тракторобудівників,108А; вул. Наталія Ужвій, 64 та 78, вул. Дружби Народів, 223. Засновником та директором ТОВ “Енергопромпроект” є Дмитро Ганенко.
3. ТОВ “Алдена” отримала десятки платежів на загальну суму 1,45 млн грн. Засновниками підприємства є Антон та Олександр Кислиці.
4. ФОП Успаленко Олексій Вікторович отримав майже мільйон гривень.
5. Понад 885 000 гривень за роботи перерахували ТОВ “Системінжиніринг”. Ця фірма зареєстрована у Полтавській області і до договорів на техобстеження будинків ця компанія підрядів у Харкові не отримувала. Засновниками підприємства є Ольга Бобилкова та Євгеній Іванець. Раніше Іванець був керівником ТОВ “Сагайдацьке хлібоприймальне підприємство”.
6. Фізична особа-підприємець Ковтун-Науменко Ольга Миколаївна отримав понад 820 тисяч гривень. За даними системи “Прозорро”, Ольга Ковтун-Науменко раніше отримувала невеликі підряди за проєктні роботи як у громадах, так і у вищих навчальних закладах Харкова.
7. Дві будівлі у центрі міста оглянули спеціалісти ТОВ “Харківбуд-сервіс”. Вартість робіт за надання послуг склала майже 300 тисяч гривень.
8. Майже 300 тис. грн отримало ТОВ “Фаворит експерт”
9. “Укрспецбуд-плюс” отримало трохи меньше ста тисяч гривень.
10. Одну угоду віартістю 30,6 тисяч гривень уклали з ТОВ “Інтранс-Кіп” Валерія Ширіна.
Нагадаємо, у Харкові пошкоджені за час повномасштабної війни більше 4500 будинків із загальної кількості 8200. Майже 500 багатоповерхівок не можна відновити, їх найбільше на Салтівці. За минулий рік у Харкові змогли відремонтувати 136 будинків - коштом міського бюджету і державної субвенції.