Харків вийшов на пік захворюваності: пацієнти — у коридорах, реанімації розширюють

У обласній лікарні — наплив пацієнтів з коронавірусом.

У обласній лікарні з 240 ліжок для хворих на коронавірус зайняті 211, реанімацію з 14 ліжко-місць розширили до 18-ти. Тепер сюди везуть вагітних і породіль. Через велику кількість пацієнтів довелося розміщувати у коридорі.

23 вересня у ковідному відділенні Харківської обласної клінічної лікарні пацієнтів розміщували у коридорі. Сьогодні їх переводять у палати. "Швидкі" змінили маршрут і нових хворих на коронавірус везуть до інших лікарень — 25-у в Харкові і опорну лікарню у Чугуєві. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максим Хаустов.

"Було пікове навантаження на лікарню. Було прийняте рішення змінити маршрут. Ми направляли вже до інших лікарень. Зараз всі хворі, які були тимчасово розміщені у коридорах, переводяться до палат. У палатах перебувають важкі з киснем, тому легкі розподіляються по інших, — пояснив Хаустов. — Це було вчора. Пік кожен день наростає. Ми переробили маршрут пацієнта і швидкі направляють до інших лікарень — у Харкові (25-а лікарня) і Чугуївську лікарню".

За словами завідувача відділенням обласної лікарні Микити Калашникова, важких хворих стало більше, тому в лікарні прийняли рішення збільшити кількість реанімаційних ліжок до 18-ти. Нові реанімаційні ліжка розмістили у сусідньому приміщенні, сьогодні там проходять лікування четверо пацієнтів, які потребують потокового кисню.

"На сьогоднішній день у відділенні перебувають 211 хворих з підозрою на коронавірус або з підтвердженим коронавірусом. Хворі у коридорах були. Але зараз у процесі переведення до палат. Оскільки був дуже наплив великий. Офіційно у нас 240 ліжок, у реанімації — 14 ліжок, зараз   18 пацієнтам надається допомога у палаті інтенсивної терапії і у приміщеннях, які поруч, щоб лікар міг спостерігати за ситуацією", — сказав Калашников.

Директор обласної лікарні Володимир Ярош запевняє: у коридорі не розміщувати важких пацієнтів, всім надали належну медичну допомогу. На верхні поверхи хворих не направляли, оскільки у будівлі немає ліфта.

"У жодному разі не були ущемлені права самих пацієнтів. Вони негайно оглядалися лікарями, їм надавалася та медична допомога, яка за протоколом повинна їм надаватися. Частина хворих приїжджає з експрес-тестами, які вимагають повторного проведення поглибленого дослідження (ПЛР). І частина з тих, хто отримуємо негативний результат, можуть продовжити лікування, наприклад, у нашому пульмонологічному відділенні або інших лікувальних стаціонарах", — розповів Ярош.

Сьогодні в обласній лікарні проходять лікування 30 вагітних і породіль, зокрема одна знаходиться у дуже важкому стані. Розвантажити лікарню могло б включення 2-го пологового будинку в список опорних лікарень, який раніше був у госпітальній базі. Для цього міськрада направила відповідного листа до Харківської обласної державної адміністрації, де попросила звернутися до Міністерства охорони здоров'я. За словами директора департаменту охорони здоров'я ХОДА Максима Хаустова, МОЗ розгляне прохання наступного тижня.

Відзначимо, на території Харкова хворих на коронавірусів сьогодні приймають 13-а, 17-а, 25-а лікарні, обласна клінічна лікарня, доросла і дитяча інфекційні лікарні.

Заповненість міських лікарень становить 85%, обласні лікарні у межах Харкова заповнені на 67%, в області — на 27%.