Харків отримає від Уряду 127 когенераційних установок, частина уже в місті
Харків отримав когенераційні та газопоршневі установки, блочно-модульні котельні та потужні генератори.
В Україні продовжують встановлювати енергетичне обладнання. У першу чергу обладнання розподіляють по дев'ятьох прифронтових і прикордонних регіонах. Російські окупанти цілеспрямовано обстрілювали теплові електростанції та теплоелектроцентралі. На сьогодні знищено та пошкоджено майже 90% усієї теплової енергогенерації країни. Тому до регіонів відправляють альтернативні джерела тепло- та електропостачання, зокрема до Харкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терехов повідомив, коли у Харкові почнеться опалювальний сезон
"Зокрема, для Харкова надійшло або підтверджено надходження 127 когенераційних та восьми газопоршневих установок, 60 блочно-модульних котелень, 32 потужних генераторів електроенергії", — розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Який це відсоток від необхідного, невідомо.
Усього житлово-комунальні підприємства країни забезпечили когенераційними установками більш ніж на половину. Там установлені 182 установки, 83 із них уже у роботі. Решту когенераційних установок хочуть установити до кінця року.
Як писав KHARKIV Today, наступна зима стане найскладнішою в новітній історії Харкова, адже систему опалення довелося будувати фактично з "нуля". Але в прифронтових містах та селах перезимувати буде ще важче.
У Харкові планують установити 141 когенераційну установку та модульну котельню. Проте зробити це зможуть не до початку опалювального сезону, а до кінця року. Кошти на обладнання виділили з міського та державного бюджету (по два мільярди гривень). Кілька установок місту подарували іноземні партнери. Установки монтують на енергооб'єктах та комунальних підприємствах.