Кам'янка стала форпостом: на Харківщині просять створити меморіал десантникам
Бої у селі Кам'янка за Ізюмом тривали кілька місяців. Тут загинули багато десантників, а ті що вижили, називали це місце "пеклом". У селі не лишилося жодного вцілілого будинка.
Мати одного із загиблих бійців написала петицію президенту. Вона просить Володимира Зеленського про створення у селі на південь від Ізюму пам'ятного знаку на честь загиблих героїв. Кілька місяців тут тривали страшні бої, адже російські окупанти намагалися прорватися трасою з Ізюму на Слов'янськ. 95-а ДШБ мала їх зупинити, щоб росіяни не захопили увесь Донбас. Скільки бійців житомирської бригади загинули на цьому напрямку, достіменно невідомо. До сих пір деякі захисники вважаються зниклими без вісті.
Росіяни так хотіли прорватися до Слов'янська, що застосовували тут усі можливі види озброєння, зокрема забороненого: фосфор та хімічну зброю. За словами офіцера бригади Юрія Кочевенка, Кам'янка стала форпостом, перепоною, вона була Маріуполем у мініатюрі.
"Обов'язком всіх живих українців є віддати шану, а саме увіковічнити Славу і пам'ять героїчного подвигу полеглих десантників 95 ОДШБ. Десантників, які в березні 2022 року вели найзапекліші бої з ворогом у селі Кам'янка Ізюмського району, Харківської області. Героям, які ціною власного життя не дали ворогу прорватися до міста Слов'янськ, Донецької області і тим самим, не дали ворогу можливості оточити все угрупування ЗСУ в цьому регіоні. Героям, які знищили у с. Кам'янка три батальйонно-тактичні групи противника. Село Кам'янка - це місце, яке зв'язує місто Ізюм і місто Слов'янськ. Тут тримав оборону 1 ДШБ та 13 ОДШБ 95 ДШБ. Ворог переважав у нерівному бою у десятки разів і технікою, і живій силі. Бої велися по три доби 24/7. Палало і небо, і земля села Кам'янка. Це село було зруйноване, стерте з лиця землі, земля села всипана усіма видами мін. Найбільший танковий бій березня 2022 року відбувався біля ставка с.Кам'янка. Колони ворожих танків рухалися в напрямку міста Слов'янськ. Наші Герої-десантники підходили впритул цих колон танків і нищили ворога", - написала у зверненні мати полеглого Героя Валентина Панченко.
Вона просить Президента підтримати ініціативу та доручити Кабінету Міністрів України створення Національного Меморіалу полеглих Героїв-десантників. Підтримати петицію можна тут.
Щоб Володимир Зеленський розглянув її, потрібно зібрати 25 000 підписів.