Кабмін передасть на приватизацію "Енергосталь"

Раніше УНТЦ входив до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації.

Державне підприємство "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь" потрапив в Топ-3 підприємств за обсягами доходу від реалізації продукції.

Кабінет Міністрів затвердив перелік із 420 державних підприємств, які передадуть Фонду державного майна для подальшої приватизації або ліквідації. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Таким чином відбудеться наступний етап тріажу — поділ чергової групи державних активів на життєздатні і такі, що наносять збитки, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів.

66 держпідприємств отримають нових власників в рамках так званої "малої" приватизації.

"Залучивши інвестиції, там буде відновлено або модернізоване виробництво, в тому числі й експортно орієнтоване, створені нові робочі місця. Це стане частиною економічної відбудови країни", — пояснили в Мінекономіки.

Решта 354 держпідприємства будуть ліквідовані або реорганізовані. В більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи. 33 із 420 заявлених держпідприємств працюють. Загальна вартість їхніх активів становить 2,9 млрд грн.

 У списку успішних підприємств УНТЦ "Енергосталь", що знаходиться на проспекті Науки. За офіційною інформацією, це підприємство входить до Топ-3 за обсягами чистого доходу від реалізації продукції разом із "Укрспиртом" і "Кривбаспроектом".

Чим займається "Енергосталь": проектування промислових підприємств, наукові дослідження в галузі металургійних технологій, промислової екології, ресурсо- та енергозбереження, створення нових і реконструкція діючих промислових підприємств, конструкторські розробки та ін. Очолює центр Дмитро Сталінський.