Із полону повернулися 15 жителів Харківської області
Україна повернула з російського полону 230 захисників і цивільних, зокрема оборонців Маріуполя.
Увечері 3 січня стався черговий обмін військовополоненими, завдяки якому додому повернулися 230 українців. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та "Азовсталь", — повідомив Зеленський.
Із російського полону повернулися, зокрема, 15 жителів Харківської області, із них 14 військовослужбовців та один цивільний.
"Додому повернулися 6 жителів Богодухівщини, 2 – з Ізюмського району, 1 житель міста Дергачі, 1 – з Чугуєва, двоє жителів Харкова, 1 – з Куп'янська, 1 – з Первомайського. Також з ворожого полону звільнено 21-річного цивільного жителя міста Ізюм. Дякуємо команді Офісу Президента, Східному регіональному центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та всім дотичним до звільнення наших громадян за масштабну роботу", — йдеться у повідомлення очільника ХОВА Олега Синєгубова.
До Золочівської громади повернувся 22-річний десантник Сергій Мірошник. Його взяли у полон у Козачій Лопані у квітні 2022 року.
"Більше ніж півтора року він не бачив рідної землі, але весь цей час тримався і вірив, що знову приїде додому, обійме найрідніших – маму, тата, сестру, потисне руку землякам, зустрінеться з побратимами", — написав голова Золочівської військової адміністрації Віктор Коваленко.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими додадли, що це найбільший обмін за час повномасштабної війни. Серед людей, яких вдалося повернути додому, були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, так і українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус "пошук особи".
Додому повернулися семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи обов’язки на ЧАЕС.
Це був перший обмін із серпня 2023 року.