Гроші на тероборону і безпеку: депутати Харківської міськради проголосували одноголосно

Зокрема, оновлять системи центрального оповіщення населення та відремонтують укриття.

На безпеку і тероборону у Харкові витратять трохи більше 60 мільйонів гривень.

Таке рішення ухвалили депутати на X позачерговій сесії Харківської міської ради VIII скликання, внісши зміни до "Програми розвитку цивільного захисту та підвищення рівня публічної безпеки у Харкові на 2018-2022 роки". Депутати зібралися на сесію слідом за колегами Харківської облради, які ухвалили рішення про виділення на тероборону майже 8 мільйонів гривень.

"У зв'язку з можливою загрозою захоплення інших територій України, дій диверсійно-розвідувальних груп щодо дезорганізації критично важливих об'єктів забезпечення життєдіяльності населення, системи державного та військового управління у державі виникла нагальна потреба у створенні військових частин (підрозділів) Сил територіальної оборони на території областей, міст та їх матеріально-технічне забезпечення для захисту суверенітету та незалежності держави, охорони важливих об'єктів та комунікацій, органів влади, території та населення міста, боротьби з диверсійними розвідувальними групами та незаконними збройними формуваннями, а також підтримки безпеки та правопорядку у місті", — йдеться у документі.

За словами представника тероборони, батальйон продовжують комплектувати, проблем із цим немає.

"З 1 січня 2022 року набув чинності Закон "Про національний опір", згідно з яким складовою національного опору є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян до національного опору". Метою національного опору є підвищення обороноздатності держави, надання обороні України всеосяжного характеру, сприяння забезпеченню готовності громадян України до національного опору. Завдання тероборони — участь у посиленні державного кордону, участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідацій наслідків військових бойових дій, участь у підготовці українців до національного опору, участь у обороні об'єктів інфраструктури. Наразі у Харкові сформовано бригаду територіальної оборони, яка укомплектована і надалі продовжує свою комплектацію для виконання всіх цих завдань. Щодня приходять цивільні особи для підписання контрактів у резерв, оперативний резерв, включаються до плану нашої бойової підготовки, здобувають військову освіту", — повідомив заступник командира бригади територіальної оборони України у Харківській області підполковник Володимир Шмитько.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що зараз відбувається на кордоні Харківської області з Росією

За словами мера Ігоря Терехова, немає причин для занепокоєння, у місті все спокійно.

"Давайте не нагнітати обстановку. Усі геополітичні питання вирішуються дипломатичним шляхом. Усе у місті спокійно, контрольовано, ми не допустимо розгойдування ситуації у Харкові. Ми працюємо кожен у своєму напрямі", — сказав Терехов.

У залі з цього питання всі депутати були єдині, просили ще раз проінспектувати всі укриття у місті на випадок надзвичайної ситуації та розробити інструкції для населення.

"Нам треба бути єдиними найближчими тижнями. Давайте будемо єдині у тому, що нам потрібна безпека. Критика нехай буде конструктивна. Ігоре Олександровичу, питання укриттів, які де-юре є, а де-факто ні вказівників, ні табличок, нічого. Давайте в екстреному порядку створимо робочий орган, відпрацюємо питання, де реально вони є, а де ні… Багато укриттів за фактом немає… Давайте відпрацюємо відкриття пункту добровольців у територіальну оборону в будівлі міськради, щоб укомплектувати нашу бригаду. На нас можуть напасти", — сказав депутат міськради Дмитро Булах.

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПРОГРАМА:

— оновлення систем центрального оповіщення населення, які морально застаріли з 80-х років минулого століття;

— створення місцевої системи централізованого оповіщення;

— організація зберігання матеріального резерву;

— ремонт укриттів;

— комплектація укриттів аптечками;

— підготовка укриттів до прийому евакуйованих людей із небезпечних зон;

— забезпечення засобами індивідуального захисту різних категорій населення;

—  обладнання рятувальних постів;

— поетапний ремонт вуличних гідрантів;

— обладнання кімнати для зберігання зброї;

— здійснення заходів щодо підготовки населення Харкова до участі у національному спротиві.

Рішення про виділення 62,2 мільйона гривень на безпеку і тероборону в Харкові підтримали усі депутати з п'яти фракцій Харківської міськради.

Нагадаємо, 16 лютого регіональну Програму тероборони затвердили депутати Харківської облради. Цей день називали датою можливого наступу Росії на Україну. У зв'язку із чим деякі країни рекомендували своїм громадянам залишити Україну.