Громада на Харківщині просить викреслити її з реєстру зон бойових дій

Звернення до Кабміну направила Первомайська громада.

Через те, що Первомайська громада віднесена до громад, де ведуться бойові дії, страждає бюджет: за перші два квартали недоотримали шість мільйонів гривень податків.

Первомайська територіальна громада просить виключити її з переліку тих громад, що знаходяться в зоні бойових дій або поблизу лінії фронту. Відповідне звернення міського голови направили до Кабінету міністрів України. Причиною стало недоотримання грошей до бюджету та неможливість взяти кредити підприємцям. Про це повідомив KHARKIV Today мер Микола Бакшеєв.

"Думаю, це не поодинокий випадок, тому що і раніше було звернення Асоціації міст України про диверсифікацію статусів громад в залежності від загроз — ті, що в окупації, на лінії фронту або в тилу. Тому що у нас за перші два квартали мінус шість мільйонів гривень в бюджеті. Плюс думаємо про посівну. Ми аграрний регіон, у нас багато підприємців хотіли би взяти кредити на посівну, але не можуть через те, що громада в цьому переліку", — сказав Бакшеєв.

Питання щодо виключення громади з цього переліку Микола Бакшеєв назвав складним, оскільки, з одного боку, після прийняття рішення поповниться бюджет і підприємці зможуть взяти кредити, з іншого — мешканці, які евакуювалися з Первомайського в інші регіони України, перестануть отримувати виплати як внутрішньо переміщені особи. Але причин для евакуації з громади немає: лінія фронту далеко. Скільки людей наразі отримують виплати як ВПО з Первомайщини, порахувати неможливо. 

Зазначимо, станом на 29 липня Первомайська громада прийняла 7500 переселенців і "виросла" на 30%. Як зазначає Микола Бакшеєв, у громаді з початку війни мирно завдяки Збройним силам України, тому виникло питання щодо виключення її з переліку тих, де ведуться бойові дії.

"Оподаткування на таких територіях проводиться не в повному обсязі. Тобто діють пільги по сплаті багатьох видів податків, що негативно дається взнаки на поповнення бюджету. Як наслідок — забезпечення життєдіяльності громади, — зазначив Бакшеєв. — Крім того, підприємства бізнесу, що знаходяться у зоні бойових дій, не можуть оформлювати кредити, що уповільнює чи паралізує їхню діяльність. Це робочі місця та надходження до бюджету і наша спроможність як громади відповідно".

Як писав KHARKIV Today, 27 липня усі райони Харківщини віднесли до зон бойових дій, окупованих та оточених. Це означає, що усі внутрішньо переміщені особи з цих громад отримають грошову допомогу від держави. Крім того, випускники шкіл із таких громад можуть вступати до вишів тільки на основі співбесіди або творчого екзамену. 

До оновленого переліку громад, розташованих у районах проведення бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, входить девʼять областей. Це громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (55), Херсонської (49), Миколаївської (25), Сумської (21) та Чернігівської (5) областей.